ŠVARCMAN PRVI POLUFINALISTA U PARIZU Kraj za Tima poslije maratona

Argentinac Dijego Švarcman savladao je Austrijanca Dominika Tima sa 3:2 (7:6, 5:7, 6:7, 7:6, 6:2) u setovima i plasirao se u polufinale Rolan Garosa. Protivnik će mu biti bolji iz duela Nadal - Siner.

Velika borba viđena je u meču četvrtfinala Rolan Garosa između Švarcmana i Tima.

Nakon više od pet sati igre i sjajnog preokreta, Dijego Švarcman savladao je Dominika Tima.

Švarcman je osvojio prvi set sa 7:6, nakon taj-brejka u kojem je bilo ubjedljivih 7-1.

Tim je potom podigao nivo igre i osvojio drugi set sa 7:5. Uslijedila je rovovska borba u naredna dva seta.

Austrijanac je poveo sa 2:1 u setovima, pošto je osvojio treći sa 7:6, a rezultat u taj-brejku bio je 8-6.

Očekivalo se da će osvajanje tog seta, Timu doneti veliku psihološku prednost u nastavku.

Ipak, Švarcman je pokazao karakter i nije odustajao. Argentinac je do kraja meča, nakon iscrpljujućeg tenisa, priredio preokret i upisao pobjedu.

Dijego Švarcman prvi je polufinalista Rolan Garosa, a za protivnika će imati boljeg iz duela Nadal – Siner.