Ajaks siguran, Tadić strijelac

Fudbaleri Ajaksa su napravili veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona pobijedivši Dinamo iz Kijeva sa 3:1 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je postigao treći gol za holandski tim u 43. minutu susreta i tako postavio konačan rezultat, a bio je među najboljim pojedincima susreta.

Bio je ovo njegov treći gol u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a prvi na stadiou “Johan Krojf” u Amsterdamu od dolaska u slavni klub.

U strijelce se večeras upisao i Danko Lazović, ali je njegov MOL Vidi poražen kod kuće od grčkog AEK-a sa 1:2.

Na klupi mađarskog tima sjedi nekadašnji strateg Partizana Marko Nikolić, koji je od 54. minuta dao šansu Marku Šćepoviću.

Povremeni reprezentativac BiH Anel Hadžić odigrao je svih 90 minuta za Vidi.

Zagrebački Dinamo je u gostima protiv Jang Bojsa igrao neriješeno 1:1, Izet Hajrović je bio na terenu do 83. minuta, dok je Amer Gojak odigrao cijeli meč.

Rezultati prvih mečeva plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona: večeras: Ajaks Dinamo Kijev 3:1, MOL Vidi – AEK 1:2, Jang Bojs – Dinamo Zagreb 1:1, utorak: Crvena zvezda – Salcburg 0:0, Benfika – PAOK 1:1, BATE Borisov – PSV  Ajndhoven 2:3.