TOTENHEM ZA ISTORIJU Ekipa Žoze Murinja postavila novi rekord

Nikada se do danas nije desilo da na jednom premijerligaškom meču u Engleskoj neko postigne četiri gola, a sva četiri puta mu asistira isti saigrač.

A upravo su to uradili fudbaleri Totenhema, čiji je strateg Žoze Murinjo. Sautempton je poveo protiv “pjevaca” golom Danija Ingsa u 32. minutu, imao to vođstvo do sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, ni ne sluteći šta će se desiti. A dogodila se pobjeda Totenhema 5:2.

Prva četiri gola za goste iz Londona dao je Son Heung-Min, a sva četiri puta asistirao mu je Hari Kejn, prvi put u 45. minutu, a onda i u 47, 64. i 73. Kejn je tako postao tek šesti igrač u istoriji Premijer lige sa četiri asistencije na jednom meču, ali prvi koji je sve četiri “uručio” istom strijelcu.

Do kraja susreta i Hari Kejn se upisao u listu strijelaca i to u 82. minutu, da bi u 90. Ings postigao drugi gol za Sautempton, ovoga puta iz penala.

Bila je ovo prva pobjeda “pjevaca” u novoj sezoni, poslije uvodnog poraza od Evertona (0:1), dok je njegov rival ostao na “nuli”, jer je i u prvom kolu izgubio, tada minimalno od Kristal Palasa.