Tri lopte u mreži Borca: Duvalo u odbrani, Banjalučani poraženi i u drugom kontrolnom meču

Fudbaleri Borca poraženi su i u drugoj kontrolnoj utakmica, a nakon Vojvodine koja je slavila minimalnu pobjedu (1:0), savladala ih je Gorica sa 3:1.

Duvalo je u odbrani premijelrigaša BiH, posebno na startu utakmice, a očigledno je da ekipi u kojoj je mnogo novih igrača treba još dosta vremena za uigravanje.

Slovenački tim je mnogo bolje otvorio meč u Radomlju, a već na startu drugog minuta Etien Velikonja je pogodio stativu poslije udarca glavom.

Nešto kasnije Alen Krajnc je iskoristio grešku odbrane Banjalučana i izašao sam pred golmana Nikolu Ćetkoviću koji je bio brži i intervenisao, lopta se od noge napadača Gorice odbila do prečke i završila u gol autu.

Ipak, pomenuti igrač je u 11. minutu sjajnim udarcem iskosa sa lijeve strane pogodio m alu mrežicu daljeg ugla.

Šest minuta nakon toga Dejan meleg je centrirao sa lijeve strane, a kapiten Goran Zakarić je dobri primio loptu, odigrao dupli pas sa Benjaminom Tatarom, a zatim preciznim prizemnim udarcem pogodio donji desni ugao nemoćnog Uroša Likara.

Igrao se 33. minut kada je Krajnc dugo vukao loptu, a kada je vidio da ga niko ne napada šutirao je sa 18-19 metara i pogodio donji desni ugao gola Borca, a Ćetković je ostao na krivoj nozi.

Igrao se 52. minut kada je Gorica postigla treći gol, a strijelac je bio Leon Marinič.

Alesandro Ahmetaj je jako šutirao poslije kratkog dodavanja iz slobodnog udarca, Ćetković je kratko odbio loptu, a na nju je natrčao rezervista slovenačkog tima i pored uspavanih defanzivaca banjalučkog tima koji su tražili ofsjad mirno je smjestio u mrežu.

Zaprijetili su crveno-plavi u 66. minutu kada je Momčilo Mrkaić ušao u šesnaesterac po desnoj strani i uputio loptu za Tatara na drugoj stativi, a ovaj nije uspio da je stigne.

Mrkaić je pokušao u 71. minutu, ali je šutirao pravo u golmana Gorice.

Minut kasnije Kulašin je dobro prošao po desnoj strani, a onda nije uspio da pronađe bilo koga od svojih saigrača.

Do kraja meča viđena je inicijativa izabranika trenera nenada Lalatovića, ali se rezultat nije mijenjao.

Borac je utakmicu počeo u sastavu: Ćetković, Spremo, Gajić, Lazić, Andrić, Vojnović, Piščević, Meleg, Tatar, Zakarić, Lukić.