TRIJUMF PARTIZANA U EVROKUPU Drama u završnici, Pejdž srušio Uniks Kazan

Košarkaši Partizana pobijedili su Uniks rezultatom 89:86 u 8. kolu Evrokupa.

Nešto bolje je Uniks ušao u utakmicu, što je gostujućem timu donijelo prednost u većem dijelu prve četvrtine, a najviša je iznosila sedam poena da bi gosti sa šest poena viška otišli na prvi odmor (26:20).

Drugu dionicu obilježila je dobra efikasnost na obje strane, a serijom 7:0 crno-bijeli, nakon dugo vremena dolaze do poena prednosti, a sa poenom viška odlaze na poluvrijeme (40:39)

Crno-bijeli su u trećoj dionici imali inicijativu, a sa plus tri poena su ušli u odlučujući period.

Na pet minuta do kraja Mekintajer Floterom donosi crno-bijelima izjednačenje (73:73), a onda još jednom, sjajnim potezom dovodi svoj tim u vođstvo. U narednom napadu, nakon tajm-auta, Kenen pogađa dalekometnu trojku.

Uzvratio je Tomas na isti način na drugoj strani, a nakon što je Braun izjednačio Crno-bijele marku Pejdž sa dvije vezane trojke dovodi Partizan do prednosti. Iako je Uniks u ovim trenucima pogađao, bili su to šutevi za dva poena, pa je prednost partizana rasla, a na 50 sekundi do kraja Tomas pogađa dva poena ali ne i dodatno bacanje. U posljednjih 40 sekundi Partizan ulazi sa plus četiri, ali Kenan trojkom 36 sekundi do kraja svoj tim na poen zaostatka.

Pri rezultatu 86:85 Mekintajer je promašio šut za dva poena, Uniks je krenuo u napad za pobjedu, ali Tomas krade loptu i ompogućava Mekintajeru lake poene na deset sekundi do kraja. Pogodili su gosti jedno bacanje, nakon faula, a odmah nakon što je lopta izvedena fauliran je Pejdž.

Na plus dva i 7,1 sekundu do kraja on je pogodio jedno od dva bacanja, Uniks nije uspio da organizuje kvalitetan napada pa je trijumf ostao u Beogradu.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Markus Pejdž sa 25 koševa.