TRIJUMFALAN POVRATAK Đoković rutinski savladao Popirina za plasman u drugo kolo Tokija

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Tokiju.

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Tokiju pobjedom protiv Alekseja Popirina u dva seta 6:4, 6:2.

Đoković je na terenu proveo manje od sat i po i obezbijedio plasman u drugo kolo opravdavši ulogu velikog favorita protiv kvalifikanta i 94. igrača svijeta.

Mučio se Popirin u svom svojim servis gemovima u prvom setu, a Šoković je njegov otpor konačno slomio u devetom gemu kada je iskosristio petu brejk loptu i nakon toga svojim servisom završio prvi set.

U drugom setu Đoković je imao lakši posao i uz dva brejka je poveo 5:2 prije nego što je došao u priliku da servira za meč.

Prvi put se na Đokovićev servis igralo na razliku u posljednjem gemu meča, ali ne zahvaljujući dobroj igri njegovog rivala već zato što je Srbin napravio dvije dvostruke servis greške. ali je u nastavku sigurno priveo gem kraju.

U drugom kolu Novaku će rival biti domaći teniser Go Soeda koji je za turnir dobio specijalnu pozivnicu, a u prvom kolu je bio bolji od Jana Lenarda Štrufa.

Ovo je bio prvi meč za sprskog tenisera nakon završetka US opena gdje se dosta mučio sa povredom ramena.