U TREĆEM SETU OPUSTILI RUKU Odbojkaši Mladosti poraženi od Neftohimika u Ligi šampiona

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog poraženi su od bugarskog Neftohimika rezultatom 3:1 (15:27, 20:27, 26:24, 23:25) u prvoj utakmici kvalifikacionog dijela Lige šampiona za ulazak u grupnu fazu.

Bez većih problema Mladost je dobila prvi set rezultatom 25:17, a gostujući tim je i u drugom seto, koji je dobio sa 25:20 konstantno bio u vođstvu.

Tek u trećem setu, odbojkaši Mladosti opustili su ruku, pa je uslijedila neizvjesna borba. Na prvi tehnički tajmaut Mladost je otišla sa prednošću od tri poena (8:5) da bi do drugog gosti preoktrenuli rezultat na 16:14. Domaći tim nije se predavao, u završnicu seta ušao je sa prednošću od tri poena (21:18) ali i pored toga do pobjede u ovom setu došao je na razliku.

Međutim, to je bilo sve što su odbojkaši Mladosti uradili u ovom meču s obzirom na to da su gosti i poslednji set riješili u svoju korist sa 25:23 i napravili veliki korak ka plasmanu u narednu rundu.

Najefikasniji igrač kod Mladosti bio je Andrija Divljan koji je osvojio 12 poena, dok su u timu Neftohimika Savelji Pozdaniakov i Dmitri Jakovljev upisali po 10.

Otežavajuća okolnost za tim Mladosti bila je ta što nisu igrali na domaćem terenu, nego na Palama zbog činjenice da dvorana u Brčkom ne ispunjava uslove propisane od Evropske odbojkaške konfederacije.

Revanš utakmica igra se 16. oktobra u Bugarskoj, a ukoliko pobijEdi sa 3:0 ili 3:1 ekipa Mladosti će izboriti zlatni set. Svi ostali rezultati dalje vode ekipu Neftohimika.

Pobjednik ovog dvomeča u narednoj rundi sastaće se sa boljim iz duela Vojvodine iz Novog Sada i zagrebačke Mladosti, a tim iz Srbije prvi meč u Zagrebu riješio je u svoju korist sa 3:2.