UMALO IZNENAĐENJE U BORIKU Borac jedva do pobjede protiv Dervente

Rukometaši Borac Mtela ostvarili su treću pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine, nakon što su u zaostalom meču drugog kola savladali Derventu 26:25 na svom parketu.

Banjalučani su se mučili čitav meč i tek su u finišu nakon odbrana Bojana Ljubišiča uspjeli da slome otpor borbenih gostiju. Domaći nisu imali rješenje za Davora Živanića koji je postigao 10 golova.

Gosti su u prvom dijelu pružili dobar otpor, a domaćin je u periodu od 22. do 27. minuta uspio da stekne razliku. Tada su „crveno-plavi“ serijom 3:0 došli do najveće razlike u prvom dijelu koja je iznosila četiri gola (14:10).

Derventa je u drugom dijelu smanjila zaostatak na gol (15:16,16:17) i imala dva  napada za izjednačenje koje nije iskoristila. Domaći tim je to kaznio kontrama pa je opet došao do plus tri (19:16, 20:17). Međutim mnogo pogrešnih dodavanja, grešaka u napadu je bilo u igri Banjalučana pa su gosti imali opet šansu za izjednačenje.

Borac je u tim trenucima spasavao golman Bojan Ljubišić koji je odbranio sedmerac, pa još dva puta zaustavljao napad gostiju. Mučenje Banjalučana u napadu prekinuo je Dejan Unčanin. Još jedna odbrana Ljubišića donijela je kontru i lagani gol za Đorđa Ćelića za 22:19. Kada je Dakić povećao na 23:19 činilo se da je pobjednik riješen, ali se gosti nisu predavali. Imali su napad za izjednačenje sa igračem više pri rezultatu 24:23. Udarac Pekića odbranio je Ljubišić, pa je Unčanin sa sedmerca donio trijumf.

Borac Mtel Derventa 26:25 (14:11)

Sportska dvorana Borik. Gledalaca. 300. Sudije: Ivan Anušić, Marinko Anušić. Isključenja: Borac Mtel četiri, Derventa osam minuta. Sedmerci: Borac Mtel 5 (4), Derventa 6 (4).

Borac: Unčanin 5, Đurđević 6, Daničić 3, Ljubišić, Subotić, Nježić, Savić 3,  Miljković, Knežević, Rađenović 5, Ćelić 2, Šešić 1, Buljina, Dragičević, Dakić 1.

Derventa: D. Škrga, Živanić 10, Denić, Sibinčić 7, Lukić, Zemunović 4, Milinković, R. Škrga 1, Dragičević, Pejaković, Starčević, Pekić 2, Nikić, Pejić, Mišanović 2.