USPJEŠAN NIZ Lajović ide u drugo kolo prvenstva Francuske

Dušan Lajović se plasirao u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske u tenisu. On je savladao Tijaga Monteira sa 3:0, po setovima je bilo 6:3, 6:4 i 6:4.

Na startu meča je Brazilac prvi napravio brejk , zatim je poveo 2:0, ali je Lajović veoma brzo preuzeo igru. Dušan je krenuo da pogađa vinere, pa je uspio da napravi dva brejka i dobije prvi set sa 6:3.

Velika borba je viđena i u drugom setu. Lajović je napravio brejk u trećem gemu a Monteiro je opasno zaprijetio u osmo gemu. Imao je čak tri brejk šanse i nije ih realizovao. Zatim je Lajović na servis protivnika propustio šansu da osvoji drugi set. Tijago je smanjio na 4:5, ali je srpski teniser bio siguran i uspio je da dobije drugi set.

U trećem setu Dušan je odbio još jedan nalet rivala koji nije iskoristio svoje šanse i zatim je u devetom gemu napravio brejk. Odličan prvi servis omogućio je Lajoviću pobjedu.

U narednom kolu Lajović će igrati protiv domaćeg takmičara Eliota Benšetrita.