UZBUDLJIV MEČ Zvezda slavila u Laktašima, Igokea propustila DVA ŠUTA ZA POBJEDU (FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Igokeu rezultatom 75:73 u utakmici 15. kola Regionalne ABA lige, a ovo je meč u kojem su crveno bijeli bili najbliže porazu u abaligaškoj sezoni.

Košarkaši Igokee su utamicu otvorili vođstvom nakon jednog pogođenog slobodnog bacanja Lukovića, međutim, za tridesetak sekundi prvo Simanić, a potom i Davidovac ubacuju dvije vezane trojke za vođstvo od 6:1.

Igokea ponovo prelazi u vođstvo nakon trojke Ilića za 9:8, a na tri minuta i 12 sekundi do kraja prvog perioda Odžo Zvezdi donosi izjednačenje (14:14). Do kraja prve dionice gostujući sastav je kontrolisao igru i na odmor otišao sa dva poena viška.

Drugi period počeo je poenima Zvezde koja je nakon 30 sekudi igre imala četiri poena viška, a Aleksandrovčani su nakon trojke kapitena Radivjevića, šest i po minuta do poluvremena, došli do najubjedljivije prednosti u prvim dijelu (31:26). U rezultatskoj klackalici čak pet šest puta u drugoj četvrtini rezultat je bio neriješen, a Igokea je u ovih deset minuta bila uspješnija, dobila ovaj period sa 25:21 što je domaćem timu bilo dovoljno da na odmor ode sa dva poena prednost (43:41).

Drugo poluvrijeme otvoreno je sa dvije trojke, prvo Lafajeta za Igokeu, a potom Davidovca za Zvezdu, a početak druge dionice obilježila je i rampa Odža nad Lukovićem.

Serija Crvene zvezde nastavljena je do 10:0 i vođstva 51:46, a ovu neugodnu seriju prekinuo je Lafajet polaganjem nakon dobre akcije domaćeg tima. Uzvratila je Igokea i na pet minuta do kraja treće dionice stigla do izjednačenja, a poslije drugog iskorištenog bacanja Roberta Rikića i do vođstva (52:51.) Velika borba viđena je do kraja ove dionice, a sa dva slobodna bacanja donosi Igokei četiri poena prednosti, a Filip Čović do kraja pogađa jedno od dva slobodna bacanja tako da Aleksandrovčani sa plus tri poena (62:59) ulaze u posljednjih deset minuta.

Nakon faula Adamovića i dodatnog slobodnog bacanja Reglanda Zvezda na 7,44 do kraja dolazi do izjednačenja (64:64). Đorđe Milošević pri ovom rezultatu promašuje dva bacanja, a Perperoglzu, odmah na drugoj strani pogađa trojku za vođstvo 67:64. Seriju promašaja sa linije slobodnih bacanja nastavio je Sava Lešić, ali je pogodio drugo i smanjio na 67:65.

Regland sa dva poena povećava prednost Zvede na plus četiri. Igokea je na četiri minute i devet sekundi do kraja iskoristila bonus. I Adamović je u ovom periodi igre promašio jedno bacanje, a Regland na drugoj strani poentirao za plus pet. Smnjio je Anđušić minus dva, a Regland na ulasku u posljednja dva minuta podigao ponovo prednost na plus pet (73:68). Anđušić na 1,38 minuta do kraja trojkom ponovo vraća domaći tim u život i smanjuje na dva poena (73:71).

Regland je u ovm trenucima držao prednost Zvezde, ali je Adamović poentirao za novi prilazak na dva poena. U neizvjesnoj završnici Igokea je na sedam sekundi prije kraja utakmice uspjela oduzeti loptu, dva puta su Aleksandrovčani šutirali za tri poena, prvo Vuk Radivojević, a potom i Danilo Anđušić, ali se rezultat nije promijenio.