Borac - Kluž: KRAJ, A BILI SU BLIZU! Banjalučani se oprostili od Lige šampiona (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Borca su se oprostili od 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, pobjeda od 2:1 nad Klužom im nije bila dovoljna za dalji prolaz.

Rumunski šampion se provukao u Banjaluci, pošto je u prvom susretu slavio sa 3:1.

Nestvarna šansa Živković nije iskoristio dobar pas, ali i da je postigao gol ne bilo radosti, pomoćni sudija je signalizirao ofsajd zamku koje nije bilo.

Sreća je uz Borac, u 112. minutu stativa je zaustavila šut Kamore.

Završeno je prvih 15 minuta produžetka Borac još uvijek vodi sa 2:0. Jedan gol vodi svaku ekipu u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, a u suprotnom šutiraće se penali.

Počeo je produžetak, mladi golman Borca Ćetković je spasio Borac.

Kraj – Borac – Kluž 2:0.

90+ – U toku je sudijska nadoknada meča.

87’ – Buenja je bio u dobroj prilici da postigne gol za Kluž, ali je na sreću loše zahvatio loptu.

82’ – Borac je imao dobru priliku, ali Vranješ nije uspio da uputi dobar pas.

65’ – Sad je sve na nuli, Moraitis je povisio na 2:0, ako ovako ostane Borac ima veliku šansu da prođe.

60’ – Kapiten Borca Vranješ je sjajno reagovao na centaršut i glavom poslao loptu u mrežu.

59’ – Vranješ je pokušao iz daljine slabijom desnom nogom, bio je neprecizan.

Крај регуларног дијела утакмице, гледаћемо још 30 минута фудбала! 🔴🔵ИГРАЈ БОРЧЕ!

Posted by FK BORAC Banja Luka on Tuesday, July 13, 2021

56’ – Klužu poništen još jedan gol zbog ofsajda u kom je bio Omrani, prethodno je Ćetković sjajno intervenisao.

49’ – Kluž prvi prijeti, pokušao je Kostače iskosa sa lijeve stane, ali nije bio precizan.

46’ – Na startu drugog dijela u domaćem timu umjesto Dujakovića na terenu je Vušurović.

42’ – Golman gostiju Arlauskis izazvao je bijes domaće publike jer je teatralno pao iako ga Moraitis nije ni dodirnuo. Sudija je svirao faul.

39’ – Drugi žuti karton u ekipi Borca dobio je Dujaković, gosti će imati šansu iz slobodnog udarca. Na sreću ije bilo veće opasnosti po Banjalučane.

36’ – Moraitis je fauliran, Borac ima šansu da iz prekida ugrozi gol rivala. Nažalost poslije ubacivanja Zakarića nije bilo opasnosti po gol Kluža.

24’ – Uzvraća Borac: Vojnović je pokušao iz daljine, a lopta je za malo prošla pored desne stative gola gostiju.

22’ – Paun je bio u dobroj prilici, ali je šutirao neprecizno.

17’ – Velika šansa za goste, poslije pasa sa lijeve strane dva igrača Kluža su za malo zakasnila na loptu, Borac je imao sreće. Čini se da kvalitet Rumuna dolazi do izražaja.

13’ – Zbog ofsajda poništen gol Kluža koji je postigao Omrani.

11’ – Švajcarski arbitar ne prašta, požutio je i fudbaler gostiju Buenja nakon udaranja Moraisa, poslije prekida Borac je imao dobru šansu koja se završila udarcem Ćorića u vanjski dio mreže. Borac je od starta meča ofanzivniji tim.

9’ – Prvi žuti karton, dobio ga je defanzivac Borca Ćosić, čini se da je sudija Šnajder prestrogo pokazao javnu opomenu.

4’ – Prva šansa za Borac, pokušao je Moraitis sa 18 metara, ali nije bio precizan.

Poznati su početni sastavi za meč, a trener domaćih Marko Maksimović se odlučio za sljedeći startni tim: Ćetković, Jovanović, Ćorić, Begić, Ćosić, Dujaković, Vojnović, Vranješ, Milojević, Moraitis, Zakarić.

Za rumunski tim susret će da započnu: Arlauskis, Manea, Rodrigez, Paun, Sigurjonson, Omrani, Deak, Kostače, Buenja, Kamora, Sestor.

Gradski stadion će biti pun

Fudbaleri Borca će imati veliku podršku u revanš susretu 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Kluža.

Gužve na ulazima na Gradski stadion desetak minuta prije početka meča su velike, ljudi u redovima čekaju da uđu na tribine.

Podsjetimo, u prvoj utakmici rumunski tim je na svom terenu ostvario pobjedu od 3:1.