KRAJ ZA BORAC Remijem protiv Linfilda Banjalučani završili evropski nastup

Fudbaleri banjalučkog Borca završili su svoj evropski nastup u ovoj sezoni i to remijem protiv Linfilda. Borac je u prvom meču u Sjevernoj Irskoj poražen sa 4:0.

Nije utakmica u Banjaluci ponudila mnogo toga, Linfild se orjentisao na odbranu svog gola, nije mnogo prijetio, s druge strane Borac je teško probijao bedem gostiju.

U prvom poluvremenu pokušao je Vranješ za Borac, ali njegov udarac je zaustavila stativa. U drugom dijelu nije bilo uzbuđenja do samog kraja kada je Lukić pokušao glavom, a potom i Ćosić, a u oba navrata golman Džons sjajno je intervenisao pa se rezultat nije mijenjao.

Još jednom je Lukić probao u šestom minutu sudijske nadoknade, ali je lopta otišla preko gola.

Borac je izveo čak 13 kornera u ovom meču, što govori da su imali inicijativu, ali ta inicijativa nije dala rezultat.

Tok meča:

90.’ Još šest minuta sudijske nadoknade u Banjaluci

85.’ Fauliran Lukić u šesnaestercu, sudija odmahnuo rukom, nema penaala

79’. Kakav pokušaj Jove Lukića, uputio je sjajan udarac, ali brani Džons. Odmah nakon kornera pokušao je i Ćosić, ali golman Linfilda je ponovo na visini zadatka.

78’. Samo što je ušao, dobar centaršut Čavića ali ponovo nema realizacije.

76.’ Trostruka izmjena u Borcu. Izašli su Zakarić, Vranješ i Ćorić u igri su Čavić, Živković i Vušurović.

71.’ Žuti karton za Vrnjaše, potom i za Falon u dresu Linfilda, ali rezultat se ne mijenja.

70.’ Ponovo je pokušao Meleg. Vukao je loptu tridesetak metara, a onda je šutirao sa oko 25 metara. Golman Džons bio je oprezan.

67.’ Kulašin mijenja Vojinovića

64.’ Meleg je pokušao sa ruba šesnaesterca. Iskosa sa lijeve strane šutirao desnom nogom ali je lopta otišla pored gola.

55.’ Jovo Lukić prvi put na terenu nakon povrede. Zamijenio Panajotisa Moraitisa

49.’ Izašao je Manzinga, u igri je Čedvik.

45+1’ Završeno prvo poluvrijeme, nerješeno 0:0.

44.’ Borac napada po lijevoj strani, Vranješ centrira ali siguran je Džons

40’ Prvi zvižduci na Gradskom stadionu, navijači nezadovoljni rezultatom

38.’ Sudija pušta nešto grublju igru što odgovara Ircima čiji je cilj potpuno jasan….odbrana sopstvenog gola!

32.’ Kakva prilika za Borac, Vranješ volejom šutira sa oko petnaestak metara nakon asistencije subića, međutim, stativa je zaustavila njegov udarac. Moraitis se u nastavku akcije nije najbolje snašao.

23’ Gužva pred golkom Linfilda, ali bez šuta u okvir gola

7.’ Pritisak Borca koji ima podršku nekoliko hiljada navijača. Stadion u Banjaluci nije ispunjen kao protiv Kluža

3’ Počelo je, još uvijek bez prilika. Ćulum vodi Borac

Poznati sastavi:

Borac: Pavlović, Jovanović, Ćorić, Begić, Ćosić, Vojinović, Subić, Vranješ, Meleg, Moraitis, Zakarić.

Linfild: Džons, Njuberi, Kalaher, Milar, Hume, Mazinga, Klark, Falon, Mulgru, Kvin, Palmer