Liga Evrope je Seviljino takmičenje: Manćini tragičar Murinjovog istorijskog poraza (VIDEO)

Fudbaleri Sevilje sedmi put u istoriji osvojili su trofej Lige Evrope pošto su poslije penala savladali Romu sa 4:1 (1:1).

Fudbaleri Sevilje osvojili Ligu Evrope

Junak je golman Jasin Bono, a tragičar Đanluka Manćini koji je postigao autogol, a potom i promašio penal u seriji. Kapiten Rome tako je “najzaslužniji” što je Žoze Murinjo prekinuo nevjerovatnu seriju od pet dobijenih finala iz pet pokušaja.

Večeras ipak nije uspio, a poraz je toliko težak da je veliko pitanje kada će se Vučica i Portugalac oporaviti. Bacio je iskusni stručnjak sve karte na osvajanje ovog takmičenja kojim bi izborio Ligu šampiona, ali će se ona iduće sezone umjesto u Rimu igrati na “Sančez Pishuanu”.

Teško je odvagati ko je bio bolji u 120 minuta igre, ali je jasno da su Andalužani više napadali i igrali otvorenije. Za to su možda i nagrađeni sa penal ruleta koji je obilježio marokanski golman. Skinuo je Bono prvo penal Manćiniju u drugoj seriji, a potom dodirnuo i loptu koja je poslije šuta Rodžera Ibanjeza udarila u stativu.

Na drugoj strani, fudbaleri španskog tima bili su vrlo precizni, pa Rui Patrisio nije imao mnogo šanse.

Utakmicu je za nijansu bolje otvorila Sevilja, ali je Roma dočekala svoju priliku u 34. minutu. Paulo Dibala je dobio sjajnu loptu u prostor koju je poslao Đanluka Manćini i perfektnom završnicom savladao Bona. Fudbaleri Sevilje uradili su ono što se ne smije protiv ovakvog rivala – izgubili su loptu na sredini terena i uslijedila je kazna.

Trebalo je malo Špancima da se priberu, a to im je pošlo za rukom tek nakon što su otišli na odmor.

Krenula je Sevilja mnogo odlučnije u nastavku i posliej dvije polušanse Lukasa Okamposa i Aleksa Telješa, uspjela da stigne do izjednačenja autogolom Đanluke Manćinija u 55. minutu. Roma se povukla možda i zbog činjenice da nedovoljno oporavljeni Dibala nije mogao da nastavi igru. Ipak, Roma je imala priliku u 83. minutu kada je Andrea Beloti lose reagovao iz dopre pozicije, a u sudijskoj nadoknadi je Sevilja mogla do pobjede ali Suso nije uspio da savlada Ruija Patrisija.

Produžeci

120+10 Kris Smoling je poslije kornera šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku. Gledaćemo penale!

118. minut Protestovala je klupa Sevilje smatrajući da Matić bespotrebno zadržava igru, a onda se umiješao i Žoze Murinjo koji je htio da se obračuna s njima. Ipak, sve se nekako smirilo, a arbitar je pokazao još šest minuta nadoknade vremena u drugom produžetku

111. minut Ništa vrijedno pomena se ne dešava ni u drugom produžetku

105. minut Gotovo ništa nismo vidjeli u 15 minuta prvog produžetka.

95. minut: Dvostruka izmjena za Sevilju, na pozicijama bekova. Montijel i Rekik mijenjaju Navasa i Teljesa. Pogled na klupu Rome ne ostavlja Murinju mnogo mogućnosti…

90+6 Suso je imao veliku šansu za Sevilju, ali nije pogodio. Gledaćemo produžetke.

83. minut Velika šansa za Romu, ali Beloti više nije onakav igrač kakav je bio dok je nosio dres Torina

82. minut Sada fudbaleri Rome traže penal, ali neće biti ništa od toga jer je Tejlor procijenio da je jednog igrača Sevilje pogodila u ruku dok ju je držao uz tijelo

76. minut Sudija Entoni Tejlor pokazao je na penal nakon duela Ibanjeza i Okamposa, ali je nakon poziva iz VAR sobe i pregledane situacije poništio svoju odluku

67. minut Kakva prilika za Romu poslije karambola u petercu Sevilje. Ipak, niko od fudbalera Vučice nije uspio da loptu ugura u gol

62. minut Roma se malo pribrala nakon izjednačenja, a Žoze Murinjo pokazao svojim igračjima da izađu prema golu rivala jer više nemaju šta da brane

55. minut GOOOOOOL Sevilja je uspjela da izjednači i to autogolom Đanluke Manćinija koji je jedan centaršut sa desne strane skrenuo u mrežu Ruija Patrisija. Proključao je dio tribina na kojem su smješteni navijači tima iz Andaluzije

52. minut Sevilja je krenula ofanzivno, ali još nije uspjela da stvori pravu priliku iako su zaprijetili Okampos i Teljes

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme

45+8 Kraj prvog poluvremena

45+6. Centimetri su dijelili Sevilju od izjednačenja, ali je lopta poslije šuta Ivana Rakitića pogodila stativu i gotovo paralelno sa gol-linikjom otišla u polje

43. minut Sevilja je mogla do izjednačenja, ali je Lukas Okampos iz dobr epozicije loše šutirao glavom

34. minut GOOOOOOL Paulo Dibala dovodi Romu u vođstvo. Argentinac je dobio sjajnu loptu u prostor koju je poslao Đanluka Manćini i perfektnom završnicom savladao Bona. Ovo je šansa koju je Roma čekala. Fudbaleri Sevilje uradili su ono što se ne smije protiv ovakvog rivala – izgubili su loptu na sredini terena i uslijedila je kazna

21. minut Očekivano, nema previše uzbuđenja iako Roma igra za nijansu otvorenije nego što nas je navikao Žoze Murinjo. Sevilja za sada nije ugrozila Ruija Patrisija

12. minut Veliku priliku propustio je Leonardo Spinacola koji je iz sjajne pozcije šutirao prilično traljavo i omogućio Bonu da zaustavi njegov pokušaj

8. minut Za sada bez večih uzbuđenja, a Sevilja prema očekivanjima ima blagu prednost u posjedu lopte

1. minut Počeo je meč na “Puškaš areni”

Sevilja: Bono, Navas, Bade, Gudelj, Teles, Fernando, Rakitić, Okampos, Tores, Hil, En Nesiri.

Roma: Patrisio, Ibanjez, Manćini, Smoling, Spinacola, Kristante, Matić, Čelik, Pelegrini, Dibala, Ejbraham.

Upoči samog meča na ulicama Budimpešte desio se veliki incident. Interesantno, u njemu nisu učestvovali navijači Rome već Sevilje i Slaska iz Poljske.

Ove dvije navijačke grupe imaju neraščišćenih računa od ranije, pa su riješili da to “poravnaju” nekoliko časova pred finale u prestonici Mađarske.