PARTIZAN BLIZU NAREDNE FAZE Marković donio pobjedu protiv Flore

Partizan je u drugom kolu Lige konferencija savladao Floru sa 2:0, te je napravio veliki korak ka plasmanu u narednu fazu.

Estonci su samo na početku iznenadili domaćina nešto ofanzivnijim pristupom, gdje se istakao Vasiljev sa nekoliko pokušaja. Ipak, Partizan je praktično iz prvog napada došao do prednosti. Natho je odlično pronašao Rikarda, čiji udarac je zaustavio Igonen, a odbijenu loptu je Lazar Marković glavom poslao u mrežu.

Kapiten Partizana je povećao prednost u 42.minuti. Nakon solo–prodora je šutirao, lopta je zakačila nekog od gostujućih igrača i beogradski tim je došao na 2:0.

U nastavku je Marković imao još jednu šansu da zabilježi het-trik. Rikardo je odlično istrčao kontru, a odbijenu loptu nakon njegovog pokušaja, kapiten Partizana nije uspio da pošalje u mrežu.

Partizan je rutinski odigrao ovaj meč i sigurno došao do tri boda. U narednom kolu beogradski tim je domaćin Genku.

Fudbaleri Partizana dočekuju Floru u drugom kolu grupe B Lige konferencija. Meč možete direktno da pratite na portal Srpskainfo.

90.min Igraće se još osam minuta nadoknade.

79.min – Mirniji period igre na duelu. Kao da se Flora predala i da su svjesni da nemaju šansu da naprave preokret.

76.min – Defanzivac Flore Sepik je ostao na terenu, pa je intervenisala i hitna pomoć. Prevezen je u bolnicu jer je osjetio bol u grudima sa nagonom za povraćanje.

66.min – Još jednom su gosti imali priliku. Nakon prekida bila je gužva pred golo domaćih, ali je na kraju MIletić sve rasčistio.

59.min – Vasiljev je jedan od najopasnijih igrača Flore. Sjajno je šutirao, a golman Popović odbranio njegov udarac. Mogao je predstavnik Estonije da smanji zaostatak.

51.min – Rikardo je povukao kontru Partizana, dobro šutirao, a na odbijenu loptu je natrčao Lazar Marković pa je propustio šansu da dođe do het-trika. Nastavljen pritisak domaćeg tima na otvaranju drugog dijela.

Nastavljen je meč u Beogradu.

Kraj prvog dijela. Partizan vodi 2:0 a dvostruki strijelac je bio Lazar Marković.

45.min – Partizan propustio veliku šansu. Menig je uposlio Rikarda, koji je pokušao da iznenadi golmana gostiju.

42.min – 2:0 za Partizan. Lazar Marković opet trese mrežu Floru. Nakon prodora je dobro šutirao, lopta je zakačila nekog od gostiju i završila iza leđa golmana.

40.min – Estonci su pokušali da zaprijete preko centaršuteva, ali je oprezan bio golman Popović. Tom prilikom je nezgodno zakačio Vujačića.

35.min – Flora još jednom u naletu, a ponovo je u prilici bio reprezentativac Estonije Vasiljev.

26.min – Još jedan opasan napad domaćih. Marković je još jednom probio, a Menig nije uspio da je zahvati pa su gosti izbacili u korner.

19.min GOOL! Partizan vodi! Natho je odlično izbacio Rikarda koji je šutirao. Golman gostiju je kratko odbranio, a Lazar Marković je poslao u mrežu.

17.min – Flora iznenadila Partizan koji se tek u ovim trenucima oslobodio pritiska gostiju i pokušava da opasnije zaprijeti gostujućem timu.

7.min – Konstantin Vasiljev je imao odličnu šansu. Gađao je sa ivice šesnaesterca i malo je nedostajalo da Flora povede. Morao je zatim da interveniše i golman Popović nakon pokušaja Alikua.

5.min – Prvi opasniji napad Partizana. Pokušali su domaći iz kontranapada, ali je ubačaj Meniga izbačen van terena.

Počeo meč u Beogradu.

Crno-bijeli su novoformirano takmičenje otvorili pobjedom nad Anortozisom na Kipru sa 2:0, pa bi novim trijumfom napravili korak ka plasmanu u sljedeću fazu. Dva tima imaju istoriju duela iz 1999. godine. Tada su Beograđani sa slavili ubjedljivih 10:1 u dvomeču kvalifikacija za Ligu šampiona.

Trener Partizana je iznenadio izborom igrača u odbrani gdje su šansu dobili Živković i Miletić. U timu nema Siniše Saničanina zbog problema sa virusom.

Sastavi

Partizan: Popović – Živković, Vujačić, Miletić, Obradović – Zdjelar, Jojić – Marković, Natho, Menig – Rikardo.

Flora: Igonen – Lilander, Sepik, Kusk, Luka – Sumets, Vasiljev, Pum – Zenjov, Ojama – Aliku.

Glavni sudija je Julijan Vajnberger (Austrija).