BLAMAŽA U HUMSKOJ Šerif razoružao Partizan, navijači traže odlazak uprave (VIDEO)

Fudbaleri Partizana doživjeli su blamažu u šesnaestini finala Lige konferencije jer su u sred Humske poraženi od Šerifa sa 1:3 i na taj način završili ovogodišnju evropsku odiseju iako su iz Moldavije donijeli 1:0.

Fudbaleri Šerifa vode u Humskoj

Kako su na samom startu takmičenja ispali iz Kupa Srbije, a trenutno zaostaju velikih 11 bodova za Crvenom zvezdom u prvenstvu razumljivo je što su oni pravi, istinski navijači bijesni i što su od samog početka večerašnjeg dvoboja skandirali „Uprava napolje“.

Sve je lijepo počelo za ekipu Gordana Petrića koja je veliku inicijativu krunisala golom Kvinsija Meniga u 13. minutu.

Igrali su domaći još malo poslije toga i – stali. Moldavci su preuzeli konce igre i kažnjavali početničke greške Paartizana. Prvo je Siniša Saničanin igrao rukom u šesnaestercu, a Sedrik Badoro bio precizan. I onda u nadoknadi prvog dijela šok. Muhamed Diop iskoristio je još jednu očajnu reakciju odbrane domaćih koji su ga ostavili samog na petnaestak metara, da bi isti igrač pogodio i na otvaranju drugog dijela.

Pokušao je Petrić izmjenama, imali su domaći nekoliko šansi, a najbolju je propustio Samed Baždar, ali kada se sve podvuče i sagleda svih 180 minuta, Šerif je bio bolji i zasluženo prošao.

Ovo je još jedan u nizu bolnih šamara za navijače koji su odavno rekli svoje i traže odlazak aktuelne garniture, ali se to još nije desilo. Da li će ovaj poraz nešto promijeniti ostaje da se vidi, ali je evidentno da je Partizan u ogromnoj organizacionoj i svakoj drugoj krizi.

Tok utakmice:

93. minut Partizan kao da se predao…

90. minut Igraće se još pšet minuta u Humskoj

86. minut Jović je krenuo sam u gol, ali je prije toga loptu dirao rukom i igra je prekinuta.

84. minut Belić je izašao na terenu je Pavlović.

83. minut Badolo je šutirao lijepo, ali lopta je otišla preko gola.

83. minut Slobodan udarac za Šerif i biće to dobra prilika da se sa oko 25 metara od gola Partizana uputi direktan udarac.

79. minut Urošević je sa 25 metara gađao drugi ugao, ali lopta odlazi pored gola.

78. minut Rikardo se sjajno zagradio i proigrao Baždara koji je izašao sam na golmana, ali je Koval sjajno intervenisao.

76. minut igrači Šerifa već počinju da kradu vrijeme na terenu.

73. minut Nakon kornera lopta se odbila do Meniga koji je slabo zahvatio loptu i to je lak posao za golmana Šerifa.

73. minut udarac Uroševića izblokiran i lopta ide u korner.

70. minut prva izmjena u ekipi Šerifa, Atiemven je napustio teren, u igri je Garanaga.

69. minut loše je centrirao Dijabate.

68. minut, Kijabu je neoprezno startovao nad Dijabateom i zaradio žuti karton. Dobra prilika za centaršut crno-bijelih

60. minut, Na terenu je mladi Samed Baždar umjesto Ljubomira Fejse.

58. minut Fejsa je uputio centaršut, ali odbrana je izbacila loptu van terena, Partizan plete mrežu.

55. minut Šerif se povukao, Partizan pokušava doći do završnog pasa u posljednjoj trećini terena.

54. Filipović je uputio centaršut, Rikardo je pokušao glavom, ali lopta je otišla daleko od gola.

47. minut Partizan u potpunom rasulu, Diop pogađa za 3:1 još jednim prelijepim udarcem sa oko 20 metara u bliži ugao golmana Popovića.

46. minut počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena sastava.

Poluvrijeme, šok u Humskoj, Šerif vodi protiv Partizana rezultatom 2:1.

48. minut Diop je ponovo sjajno gađao, ali se izdužio Popović i loptu poslao u korner.

46. minut Šerif dolazi do preokreta, sjajno je pogodio Diop sa 16 metara, Popović nije imao šanse, rezultat je 1:2, na stadionu muk.

45. minut, pao je Menig na ivici kaznenog prostora, crno-bijeli su tražili penal, ali je sudija odmahnuo rukom

41. minut Partizan stoji jako dobro defanzivno, Šerif nema ideju u napadu, od postignutog pogotka nisu stvorili šansu.

40.minut Danilo Pantić ostao je na travi i žali se na povredu, bio bi ovo veliki hendikep za Partizan ako Pantić ne nastavi utakmicu

36. minut još jedna kontra Partizana, ali Menig nije uspio iz centaršuta da pronađe Rikarda.

32. minut Nakon dobrog ritma u prvih 25 minuta, igra se na sredini terena, bez značajnijih dešavanja.

28. minut Dijabate je sjajno prošao, a preoštro je uklizao kapiten Šerifa Radeljić i zaradio žuti karton

22. minut Badolo pogađa iz penala i rezultat je 1:1

21. minut, sudija Ekberg pokazuje na bijelu tačku i to je penal za Šerif, nakon što je Prijedorčanin igrao rukom u kaznenom prostoru.

20. minut Sudija Ekberg gleda VAR nakon igranja rukom Saničanina.

14. minut, Partizan vodi 1:0 Menig je strijelac na asistenciju Rikarda nakon sjajne kontre.

13. minut, Šerif se oslobodio početnog pritiska, Partizan čeka na svojoj polovini.

8. minut Dobar početak Partizana, igraju visoki presing, Šerif se muči da iznese loptu,

6. minut. Prelijepa akcija Partizana, Rikardo ostavlja loptu za Pantića, koji je pokušao da uposli Dijabatea, ali je pas bio za dlaku neprecizan.

4. minut Menig je sjajno krenuo u kontru i gurnuo pas u prostor za Rikarda, koji je obišao golmana, ali je njegov udarac zaustavljen sa gol linije. Pomoćni sudija digao je zastavicu i to je bio ofsajd, dobar početak Partizana.

1. minut švedski sudija Ekberg dao je znak za početak utakmice.

U uvodnim minutima meča navijači glasno skandiraju “Uprava napolje!” Prije toga su ispred stadiona poslali istu poruku.

Evo i sastava:

Partizan: Popović, Filipović, Marković, Saničanin, Urošević, Belić, Fejsa, Pantić, Dijabate, Menig, Rikardo.

Šerif: Koval, Zuhuri, Kiki, Radeljić, Kpozo, Diop, Kijabu, Badolo, Atiemven, Akanbi, Tapsoba.