SRBIJA - ŠVEDSKA 4:1 "Orlovi" sjajnom igrom stigli do trijumfa, blistao Aleksandar Mitrović (FOTO)

Reprezentacija Srbije je poslije odlične igre savladala Norvešku sa 4:1.

Na ovaj način “Orlovi” su se bodovno izjednačili sa Norveškom, ali će im za osvajanje prvog mjesta u grupi 4 B Lige nacija i ulazak u A diviziju biti potrebna pobjeda nad pomenutom selekcijom u gostima u posljednjem kolu, a taj meč biće odigran u utorak.

I da je susret završen bilo kojim drugim ishodom izabranicima Dragana Stojkovića Piksija bi u Oslu tri boda vjerovatno donijela prvu poziciju.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.

Tok meča:

KRAJ Srbija – Švedska 4:1.

90+ – Žuti karton za Račića.

90+ – Zaprijetio je Lindelef, međutim šutirao je preko gola.

90’ – Jović je ušao umjesto Vlahovića.

85’ Sve je odavno gotovo, “Orlovi” polako idu ka novoj pobjedi, lopta je uglavnom u njihovim nogama.

84’ – Srbija na terenu sada ima dva Stefana Mitrovića, pored iskusnog defanzivca ušao je i mladi igrač Zvezde koji je debitant. Ilić je zamijenio Kostića. Kod gostiju Išak je zamijenio Kuluševskog.

74’ – Kod Šveđana Kalstrom je ušao na teren, a igru je napustio Forsberg.

72’ – Račić je zamijenio Aleksandra Mitrovića.

70’ – GOOOOLLLL! Vodi Srbija sa 4:1, Lukić je postigao evrogol. Lazović mu je dobro dodao lptu, a on je lijevom nogom sa ivice šesnaesterca pogodio gornji lijevi ugao nemoćnog Olsena.

69’ – Kuluševski je dobro prošao po desnoj strani, a onda proigrao Svanberga koji nije precizno šutirao.

67’ – Žuti karton zbog grubog prekršaja za Sergeja Milinković-Savića.

64’ – Izmjene u švedskom timu izašli su Klason i Đokoreš, a ušli Elanga i Kvejson.

63’ – Ne zadovoljavaju se Poksijevi izabranici sadašnjim vođstvom, pokušavaju da dođu i do četvrtog gola. Vlahović je bio u prilici, ali je izblokiraj.

56’ – Nova šansa za Mitrovića, ali ovog puta je njegov udarac odbranio golman Švedske.

48’ – GOOOOLLLLL! Sada je 3:1. Dobra akcija Srbije, Mitrović je stigao do het-trika i 49. pogotka u reprezentativnom dresu, dugo su sudije u VAR sobi gledale da li je bio u ofsajdu, a onda je glavni arbitar Kabakov pokazao na centar. Vlahović je asistent

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. Bilo je izmjena, u domećoj selekciji Živkovića je zamijenio Lazović, a kod gostiju izašao je Kajuste, a ušao Olson.

Kraj prvog poluvremena: Srbija – Švedska 2:1.

45’ – GOOOOLLLLL, sada je 2:1 Aleksandar Mitrović je postigao svoj 48. gol u dresu nacionalnog tima. Tadić je izveo korner, a Mitrogol je bio najviši u skoku i ponovo glavom sproveo loptu u mrežu.

44’ – Đokereš je pokušao ali neprecizno.

42’ – Pokušao je SMS sa 20-ak metara lijevom nogom, ali je bio neprecizan.

33’ – Agustinson je šutirao iz daljine, ali jako neprecizno.

32’ – Kakva šansa za Srbiju. Poslije sjajnog pasa Sergeja Milinković-Savića Vlahoviću je Olsen odbranio udarac, lopta je opet došla do istog napadača koji je pokušao da proigra kapitena Tadića, ali ga je pogodio u butinu, pa je čuvar mreže gostiju lako intervenisao.

31’ – Prošlo je pola sata igre, poslije maloh zatišje u igri “Orlova” još jedna prilika, ali Aleksandar Mitrvoić nije dobro zahvatio loptu.

24’ – Žuti karton za Živkovića zbog povlačenja sa leđa.

21’ – Kakva šansa. Kostić je kao brzi voz prošao po lijevoj strani i centrirao za Vlahoviće, koji je uspio da zakači loptu, ali ne i da je proslijedi u mrežu.

18’ – GOOOOLLLLL, sada je 1:1. Aleksandar Mitrović je strijelac. Sjajno je skočio poslije centaršuta Živkovića i posalo loptu u dalji ugao.

15’ – 0:1 Kažnjena je Srbija. Klason je strijelac.

14’ – Kakva šansa za Srbiju. Tadić je sjajno centrirao sa lijeve strane i pronašao Živkovića na drugoj stativi, a ovaj je iz velike blizine promašio nebranjenu mrežu.

8’ – Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Hien zbog prekršaja nad Vlahovićem.

5’ – Centaršut Kostića, Vlahović nije zahvatio loptu najbolje glavom. U nastavku akcije dosuđen je ofsajd.

4’ – Srpski tim ofanzivniji od starta i stigao je do prvog kornera. Poslije centaršuta Tadića bila je gužva u šesnaestercu gostiju, ali su Šveđani uspjeli da otklone opasnost.

1’ – Počeo je meč u Beogradu.

Selektor Dragan Stojković Piks se odlučio da duel počne sa dva paklena napadača – Dušanom Vlahovićerm i Aleksandrom Mitrovićem.

Zanimljivo je da će debitantski nastuzp za “Orlove” uknjižiti Banjalučanin Srđan Babić koji je član španske Almerije.

Evo sastava za večerašnji okršaj:

Srbija: Vanja Milinković-Savić – Mašović, S. Mitrović, Babić – Lukić, Sergej Milinković-Savić, Kostić, A. Živković – Tadić, Mitrović, Vlahović

Švedska: Olsen – Sundgren, Lindelof, Hien, Agustinson – Kajuste, Klason, Svandberg  – Forsberg, Kuluševski, Đokereš.