SRBIJA PODBACILA Brazil golovima Rišarlisona skalpirao "Orlove"

Srbija nije uspjela da napravi čudo protiv Brazila. Orlovi su izgubili od petostrukog svjetskog šampiona rezultatom 2:0 (0:0) na startu Mundijala u Kataru.

Spektakl koji se dugo čekao na stadionu “Lusail” u Dohi, završio je u korist Brazilaca, koji su majstorijama Rišarlisona došli do 3 boda i prvog mjesta u grupi G.

Držao se tim Srbije sat vremena, odolijevao žestokim naletima favorizovanog rivala, ali je brana popustila pred fantastičnim Rišarlisonom, koji je sa dva gola za desetak minuta riješio pitanje pobjednika.

Pokazao je Selesao zbog čega se smatra jednim od najvećih favorita za osvajanje titule. Jednostavno, takvom rivalu još nismo dorasli, druga je to dimenzija fudbala, ma koliko je bila velika vjera da se u Dohi može ponoviti lisabonsko čudo.

Srbija se vraća u realnost i svoju šansu za prolaz u nokaut fazu traži protiv Kameruna i Švajcarske. Za Srbiju Mundijal počinje u ponedjeljak kada se sastaje sa Lavovima, prije nego što drugog decembra ukrsti koplja protiv Sajdžija.

Od ishoda tih duela zavisi hoće li se naći u drugom krugu takmičenja ili Mundijal završava u grupnoj fazi. Šansa za plasman je i dalje velika.

Ipak, poslije prvih 90 minuta ostaje gorak ukus u ustima. Orlovi su protiv Brazilca morali mnogo bolje, jer mogu mnogo bolje. Šteta je što to nisu i pokazali, bez obzira na konačan ishod.

90+7. min – Kraj utakmice. Brazil je pobjedio Srbiju sa 2:0.

90. min – Sudijska nadoknada 7 minuta.

82. min – Kazemiro ponovo sjajnim udarcem šutira, ali se ispriječila stativa.

73. min – Baš u trenucima kad je Srbija imala inicijativu, Rišarlison ponovo velemajstorski pogađa mrežu Srbije za 2:0.

70. min – Kakva gužva u šesnaestercu Brazila nakon kornera. Vlahović je pokušao makazicama, ali je promašio.

69. min – Srbija prijeti. Iz kornera na dobar ubačaj Pavlović šutira glavom preko gola.

67. min – Sjajna kontra Brazila, Nejmar i Vinisijus su bili prilici 2 na 1, ali na sreću Nejmar se okliznuo i izgubio loptu.

63. min – Brazil vodi 1:0 Rišarlison nakon odbijanca.

60. min – Kazemiro sjajnim udarcem pogađa desnu stativu, Vanja nemoćan.

57. min – Dvije izmjene u timu Srbije : Umjesto Gudelja na terenu je Ilić, dok je umjesto Živkovića u igru ušao Radonjić.

53. min – Paketa probija po desnoj strani, ali tu je neprikosnoveni Strahinja Pavlović koji klizećim startom otklanja prijetnju po gol Srbije.

50. min – Na sreću Nejmar pogađa visokog Sergeja u živom zidu i biće korner za Brazil.

49. min – Nejmar u prodoru Gudelj ga obara oštrim startom i dobija žuti karton, Brazil ima priliku da sa 24m da ugrozi gol Srbije.

46. min – Počinje drugo poluvrijeme.

45.min – Poluvrijeme.

41. min – Duga lopta Kazemira, pa greška Milenkovića, ali na sreću Srbije Vinisijus promašuje za 10 metara.

40. min – Paketa odlično probija po desnoj strani i ubacuje u šesnaesterac, srećom po Srbiju te stameni Milenković otklanja opasnost.

35. min – Rafinja nakon duplog pasa sa Paketom traljavo šutira, Vanja Milinković Savić je uhvatio “živu” loptu.

25. min – Tadić probija po desnoj strani pokušava pogoditi Mitrovića, ali golman Brazila pravovremen.

20. min – Tvrdo se igra u poslednjih nekoliko minuta, uglavnom na sredini terena, utakmica do sada obiluje sa dosta kontakta.

Banja Luka bodri “orlove”.

10. min – Živković je odlično ubacio u šesnaesterac, ali je Alison na visini zadatka.

5. min – Prvi put su uspeli da probiju Brazilci, i to po desnoj strani. Rafinja je sjajno izbacio Pavlovića i ubacio loptu u kazneni prostor, ali je dobro reagovao Veljković.

1. min – Ovog trenutka utakmica je počela.

Dušan Tadić, Aleksandar Mitrović, Stefan Mitrović, Nikola Milenković i ostali “Orlovi”, na čelu sa Draganom Stojkovićem Piksijem spremni su da “prelete” Brazil i osvete se za težak poraz na prethodnom Mundijalu.

“Karioke”, petostruki šampioni svijeta, nisu favoriti samo za osvajanje ove grupe, već i čitavog šampionata.

Biće ovo i repriza sa planetarne smotre u Rusiji 2018, kada je Brazil savladao “orlove” rezultatom 2:0, golovima Paulinja i Tijaga Silve.

Inače, prvi susret u okviru grupe G između Švajcarske i Kameruna, pripao je “sajdžijama” (1:0), golom Brila Emboloa.

Brazil: Alison, Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro, Kazemiro, Paketa, Rafinja, Nejmar, Vinisijus, Ričarlison

Srbija: V. Milinković-Savić, Milenković, Pavlović, Veljković, Mladenović, Živković. Gudelj, S. Milinković – Savić, Lukić, Tadić, Mitrović