NOKAUT U PETOM SETU Srbija slomila Francusku u EPSKOM MEČU za finale EP

Odbojkaši Srbije izborili su plasman u finale Evropskog prvenstva nakon što su savladali Francusku 3:2(23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7). U finalu će igrati protiv najvećeg iznenađenja prvenstva Slovenije.

FOTO CEV.EU

Ovo je četvrto finale za Srbiju. Ekipa Slobodana Kovača je odigrala sjajan meč i srušila velikog favorita. U petom setu je bilo 15:7 a u ključnim trenucima “orlovi” su odigrali zaista sjajan meč. Finale je u nedjelju od 17.30 časova. prvo ime meča bio je Aleksandar Atanasijević.

6:13 Sjajan servis Lisinca. Samo dva poena dijele ekipu od četvrtog finala.

5:11 Uroš Kovačević vraća prednost Srbiji odličnim servisom pravi probleme domaćinu.

5:9 Opet Engapet! Pravi ogromne probleme Srbiji sjajnim servisom. Taj-aut traži Slobodan Kovač da prekine seriju domaćih.

2:9 Sve polazi za rukom srpskim odbojkašima, a imali su “orlovi” i sreće. Lisinac donosi veliku prednost, a zatim i Atanasijević sjajno pogađa.

1:6 Uroš Kovačević nastavlja sa dobrom partijom. Odlično šalje loptu kraj bloka.

0:5 Srbija u naletu. Sjajna partija ekipe Slobodana Kovača.

0:3 Atanasijević riješava dobro situaciju na servis Petrića. Enagapet zatim griješi i selektor Francuske Tili traži taj-aut.

0:1 Prvi poen u petom setu osvaja Srbija. Sjajan blok Uroša Kovačevića koji osvaja 16 poen.

ČETVRTI SET Francuska Srbija 2:2 (25:23, 23:25, 21:25, 25:17)

20:12 Greška Uroša Kovačevića. Francuska sve bliža izjednačenju.

17:9 Domaćin u naletu, odlična igra u svim segmentima i trenutno “orlovi” su bez rješenja.

14:8 Velika prednost za Francusku. Odličan servis donosi poene, a u tome im pomaže i lošiji prijem Srbije.

11:7 Traži selektor Kovač taj-aut jer su domaći nametnuli ritam koji njima odgovara.

9:6 Boje donosi poen svom timu kojom se domaćin uspio odvojiti.

Foto Cev.eu
Foto Cev.eu

6:4 Prva prednost za domaće. Ervin Engapet je odličan večeras, bira odlična rješenja u napadu.

3:3 Izjednačen start u četvrtom setu. Obje reprezentacije za sad sigurne.

TREĆI SET Francuska – Srbija 1:2 (25:23, 23:25, 21:25)

21:25 Enapet je dodirnuo mrežu. Srbija dolazi do drugog seta nakon velikog preokreta i sjajnih poena. Najslabija u polufinalu su arbitri koji donose loše odluke i gledanjem video čelendža ubijaju ritam odličnog meča.

21:24 Kakve greške sudija. Svojim odlukama ubijaju ritam meča.

21:22 Sjajna odbojka u trećem setu. Ne predaje se domaćin. Engapet odlično napada.

17:20 Blok donosi prednost Srbiji, prvo Srećko Lisinac pa zatim i Uroš Kovačević sjajno zaustavljaju rivale.

17:16 Engapet je u seriji. Sjajno riješava napade Francuske.

13:12 Nastavlja se rezultatska klackalica.

11:12 Kakva serija Srbije. Atanasijević blokira i napada za vođstvo. Korektor Srbije je došao do 15 poena.

11:10 Blok Srbije odlično funkcioniše. Uspjeli su preko Atanasijevića da uhvate priključak.

11:8 Serija Francuske! Dobar servis i dvije greške odbojkaša Srbije donijeli su novu prednost domaćem timu.

8:7 Kakav blok Lisinca, sjajna odbojka u Bersiju.

Foto CEV.eu
Foto CEV.eu

8:4 Domaćin se servisom odvojio na plus 4. Selektor Kovač nastoji da prekine ovu seriju Francuske.

5:4 Srbija smanjuje prednost, a obje reprezentacije imaju velikih pritužbi na suđenje.

5:2 Bolji start domaćina, koji dolazi do prednosti. Gosti i dalje imaju problema sa prijemom.

3:0 Francuska povela u trećem setu. Engape pravi velike probleme.

DRUGI SET Francuska – Srbija 1:1 (25:23, 23 :25)

23:25 Kakva drama! Francuzi su spasili pet set lopti u finišu, a onda je Linel gazio liniju za izjednačenje.

18:22 Servis greška Bojea.

16:21 Domaći prijete preko Engapea, ali Srbija uspijeva da održi prednost.

14:19 Francuska se vraća, vezali su tri poena. Odličan prijem i zatim napad domaćina, pa selektor Kovač traži taj aut.

10:18 Sjajan blok Kovačevića.

10:16 Atanasijević je prvi igrač sa dvocifrenim brojem poena. Kovačević donosi maksimalnu prednost.

8:12 Proradio je i blok”orlova”. Domaćin je zaustavljen i gosti idu na plus 4.

7:10 Nastavlja Kovačević sa dobrim poenima. Srbija drži prednost u drugom setu.

6:8 Uroš Kovačević vraća prednost ekipi Slobodana Kovača.

5:5 Vraćaju se Francuzi i smanjuju zaostatak. Došao je domaćin i do izjednačenja.

0:4 Sjajan start Srbije. Atanasijević odličnim servisom donosi prednost “orlovima” koji imaju četiri poena viška.

SET Francuska -Srbija 1:0 (25:23)

25:23 Linel je prošao iz zone četiri i donio prvi set Francuskoj.

24:23 Srbije je spasila prvu set loptu.

22:21 Na servis Petrića Srbija smanjuje zaostatak. Proradio je i blok pa se ulazi u neizvjesnu završnicu prvog seta.

22:20 “Orlovi” hvataju priključak dobrim potezom Jovovića.

20:17 Napad Atanasijevića za prekid serije domaće selekcije.

18:14 Na krilima navijača domaća selekcija drži prednost. Odlično Francuzi serviraju i za sad Srbija nema rješenje.

13:10 Dvije greške korektora gosti koriste da smanje zaostatak.

13:8 Sjajan servis Francuske! Uprkos prijemu “orlovi ” ne uspijevaju da zaustave domaćina koji je u sjajnom ritmu.

Foto CEV.eu
Foto CEV.eu

7:4 Odličan blok domaćina.

5:4 Još jedna greška sudija. Srećom Srbija je tražila čelendž pa je nakon video analize promijenjena odluka.

Kakva greška sudija! U toku igre kad je Srbija osvajala loptu oni su prekinuli meč zbog semafora.

4:1 Linel je odlično ušao u meč. Napada iz drugog polja i osvaja poen.

3:0 Francuska bolje otvorila meč. Sjajan servis je donio domaćinu prednost.

Na početku minut ćutanja za bivšeg predsjednika Francuske Žaka Širaka.

Francuska je u dosadašnjem dijelu prvenstva izgubila samo set, a imaće veliku podršku navijača u gotovo ispunjenoj dvorani “Bersi”.