KAMERUNCI IZNENADILI ORLOVE Razočaravajuća Srbija u drugom poluvremenu, egal na kraju

Reprezentacija Srbije je u drugom kolu grupne faze Mundijala odigrala neriješeno 3:3 (2:1) protiv Kameruna. Golove su postigli Pavlović, Sergej Milinković-Savić i Mitrović, ali to nije bilo dovoljno za prva tri boda.

Žaliće za propuštenim prilikama, možda nisu imali sreće, ali je sigurno da su morali biti više koncentrisani, kako u napadu tako i u odbrani.

90+6. min – KRAJ. Glavni arbitar je označio kraj meča. Razočaravajuća Srbija u drugom poluvremenu.

90. min – Nadoknada. Sudija je pokazao da će se igrati još 6. minuta.

87. min – Srbija u odličnoj šansi, ali Mitrović šutira pored lijeve stative, loša reakcija srpskog napadača.

76. min – Dobar kontranapad Srbije, Mitrović je izbio u šesnaesterac imai je samog Tadića, ali je bio sebičan i promašio.

64. min – GOOOL. Sjajna kontra Kameruna i Čupo-Moting vraća utakmicu u neizvjesnost, rezultat je 3:3.

62. min – GOL. Nakon duge lopte iza zadnje linije Srbije, Abubakar fenomelanim lobom pogađa za 3:2.

56. min – Pavlović se drži za preponu i moraće napustiti igralište, šteta za mladog reprezentativca nakon sjajne partije. U igru ulazi S. Mitrović.

53. min – GOOOOL. Sjajna akcija igrača Srbije, kao sa malog fudbala. Živković asistira za Mitrovića koji nije imao težak posao. Srbija vodi 3:1.

49. min – Tadić sjajno proigrava Kostića, ovaj šutira, ali golman sjajno brani. A pomoćni arbitar pokazuje i da je bio ofsajd.

46. min – Glavni arbitar meča Mohamed Hasan označio je početak drugog poluvremena.

45+6. min – Kraj prvog poluvremena. Odličan povratak Srbije.

45+3. GOL GOL GOL. Sergej fantastičnim udarcem sa distance donosi radost Srbiji.

45+1. min – GOOOOOOOOL. Pavlović nakon ubačaja Tadića pogađa glavom za 1:1.

45. min – 6. minuta nadoknade.

43. min – Lukić gubi loptu na sredini terena. Nkunku vuče po boku šutira, ali brani to Vanja.

38. min – Srbija u naletu. Živković sjajno ubacuje, ali nakon povratne Tadić šalje loptu nebu pod oblake.

29. min – GOL. Ubačaj iz kornera i Kamerun postiže pogodak.

25. min – Slobodan udarac za Srbiju iz skraćenog kornera, ali Tadić loše ubacuje i lopta je za Kamerun.

19. min – Uzvraća Kamerun, ali Vanja to sjajno brani, prvi korner za Lavove.

17. min – Još jedna prilika za Srbiju. Mitrović maši nevjerovatnu šansu, sa 7 metara šutira pored desne stative.

10. min – Odlična prilika. Mitrović sjajno šutira, stativa spašava Kamerunce.

6. min – Prijeti Srbija, Mitrović pokušava glavom sa nekih 7-8 metara lopta ide preko gola.

2. min – Aleksandar Mitrović je zatražio ljekarsku pomoć nakon doskoka.

1. min – Ovog trenutka sudija je označio početak spektakla.

Fudbalska reprezentacija Srbije odigra protiv Kameruna utakmicu drugog kola G grupe na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

„Orlovi“ u drugoj utakmici turnira spremaju let vrijedan tri boda i dobre podloge za planirani napad na osminu finala. Put do Švajcarske vodi preko Afrike.

Ovaj meč se igra na stadionu Al Džanub, sa početkom u 11 časova.

Sastavi:

Srbija: Kostić, Lukić, Maksimović, Milenković, S. Milinković-Savić, V. Milinković-Savić (G), Mitrović, Pavlović, Tadić (C), Veljković, Živković.

Kamerun: Anguisa, Kasteljeto, Čupo-Moting (C), Epasi (G), Fai, Hongla, Kunde, Mbemo, Toko Ekambi, Nkulu, Tolo.

Orlovi stigli na stadion.

Navijači Srbije pružili veliku podršku Orlovima.

Oba tima doživjela su poraz na startu Mundijala, Orlovi od Brazila 2:0, Afrikanci od Švajcarske 1:0 i jasno je da u današnji duel ulaze bez kalkulacija, željni da poprave utisak sa premijere i trijumfom povećaju šanse za plasman u osminu finala.

Selektor Dragan Stojković bio je raspoložen dan prije utakmice, najviše zbog činjenice da na raspolaganju ima sve igrače i da je kadrovska situacija mnogo bolje nego prije duela sa Brazilom. Piksi nije želio da priča o sastavu tima, ali je potvrdio da će biti promjena u odnosu na prvi meč.

Fifa objavila listu najboljih golova Srbije.

Bez obzira što Kamerun nije velika fudbalska nacija i ne uliva preveliki strah u kosti, daleko od toga da u svojim redovima nemaju određena oružja kojima mogu ozbiljno da naude protivniku, a od njih se u većem dijelu prvog poluvremena svim silama branila i Švajcarska u prvoj utakmici.

Reklo bi se da je selekcija Rigoberta Songa ona “klasična afrička reprezentacija”. Spoj čvrstine i brzine, puno trčanja, požrtvovanja, ali ne i previše ljepote i elegancije u igri. Upravo je to ono čime se Srbija mora služiti ukoliko želi da ostvari pobjedu u ovoj utakmici.