(KRAJ) SRBIJA - SLOVENIJA 4:1 "Orlovi" raspucani, četiri gola u mreži Slovenaca za prvu pobjedu u Ligi nacija (FOTO)

Reprezentacija Srbije je u drugom kolu grupe $ B divitije ;Lige nacija ubjedljivo savladali Sloveniju sa 4:1.

Bila je ovo veoma dobra predstava izabranika selektora Dragana Stojkovića Piksija mkoji su se tako iskupili za poraz od Norveške na startu takmičenja.

U narednom, 3. kolu “Orlovi” će biti gosti Švedske, a utakmica se igra u četvrtak.

Plasman u grupi je sljedeći: Norveška 6, Srbija, Švedska po 3, Slovenija 0 bodova.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Tok meča:

Kraj: Srbija – Slovenija 4:1

90+ – Poslije presječenog napada gostiju lopta je došla do Tadića koji je sjajno pronašao Radonjića, a ovaj je iskosa sa lijeve strane pogodio dalji ugao.

90+ – GOOOOLLLL – I radonjić se upisuje u strijelce, sada je 4:1.

90+ – Igraće se pet minuta sudijske nadoknade.

89’ – Kurtić je probao sa više od 20 metara, lopta odlazi iznad gola.

85’ – Živković je odlično ubacio sa desne strane na drugu stativu, gdje je bio fudbaler Real Madrida. Sva tri gola srpski reprezentativci su postigli glavom.

85’ – GOOOL, Srbija vodi 3:1, Jović je strijelac.

84’ – Peta izmjena kod gostiju Zajca je zamijenio Zahović.

81’ – Uz ovacije i aplauz izašao je Aleksandar Mitrović koji je na ovom meču postigao 45. gol za nacionalni tim, zamijenio ga je Račić.

79’ – Još dvije izmjsene kod gostiju, teren su napustili Melja i Lovrić, a ušli Sikošek, Celar.

77’ – Zaprijetili su Slovenci Šporar je spustio loptu pred peterac, a Stefan Mitrović je mirno reagovao i glavom vratio loptu Rajkoviću.

72’ – Stojković opet mijenja, izašao je Milinković-Savić, a ušao Lukić. Dobio je SMS aplauz, zaslužan je za prvi, a postigao je drugi gol.

66’ – Tadić je sa desne strane proigrao Jovića, ovaj ješutirao,, ali je jedan defanzivac gostiju požrtvovanim startom uspio da ga izblokira. Reprezentativci Srbije i dalje napadaju, žele treći gol.

63’ – Dvostruka izmjena kod Slovenaca, izašli su Gorenc Stanković i šeško, a ušli Gnezda Čerin i Šporar.

60’ – Šeško je bio u dobroj prilici, ali i da je oogodio gol ne bi bio priznat, jer je prethodno Stojanović bio u ofsajdu.

56’ – Tadić je ubacio iz kornera sa lijeve strane, a SMS je sa ivice peterca glavom savladao protivničkog golmana.

56’ – GOOOOLLLL! Sada je 2:1, Milinković-Savić je strijelac.

55’ – Kakva šansa za Srbiju, centrirao je Živković, Mitrović je sjajno skočio i šutirao glavom, a Oblak je na gol liniji uspio enkako da zaustavi loptu.

49’ – Prva šansa za “Orlove” Tadić je iz slobodnjaka podigrao loptu prema Mitroviću koji je pokušao da je uspio da je smiri, ali ne i da dođe u dobro poziciju za šut, pa su Slovenci otklonili opasnost.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, Piksi je izvršio tri izmjene, jer želi pobjedu. Izašli su Ilić, Ristić i Jovanović, a ušli Radonjić, Tadić i Jović.

Prvo poluvrijeme: Srbija – Slovenija 1:1

46’ – Kraj prvog poluvremena, čini se da su izabranici selektora Piksija zaslužili više od neriješenog.

41’ – Opet zvižduci glavnom arbitru, Stojanović je povlačio Aleksandra Mitrovića, ali se pištaljka nije čula.

39’ – Maksimović je pokušao izvan šesnaesterca, ali preko gola. nedugo zatim Milinković-Savić je bio na ivici šesnaesterca, a umjesto da šutira pokušao je dribling i nije uspio da zadrži loptu.

37’ – Poraslo je samopouzdanje gostima, sad aje zajc šutirao, ali je Rajković siguran.

35’ – Zvižduci za sudiju manzana, nije dosudio čist prekršaj za Srbiju, a ond aje na drugoj strani dosudio faul, mad aje sve izgledalo čisto.

30’ – Izjednačeno je! Stojanović se ubacio iza leđa odbrane Srbije i lob udarcem savladao Rajkovića koji je dodirnuo loptu, ali nedovoljno da spriječi pogodak.

27’ – Nova opasnost pred golom Slovenaca, opet je Ilić sa lijeve strane izveo korner, i ponovo je našao Milinković-Savića koji je prebacio na drugu stativu, gdje je ovog puta Stojanović uspio da interveniše i otkloni opasnost.

24’ – Ilić je izveo korner, Milinković-Savić je šutirao, golman Slovenije je odbio loptu, a Mitrović nije imao problema da iz blizine zatrese mrežu.

24’ – GOOOLLL – Vodi Srbija, strijelac je Mitrović.

23’ – I Mitrović je požutio, a razlog su protesti kod sudije Hezusa Hila Manzana koji to ne dozvoljava.

23’ – Polovina je prvog dijela, srpski tim ima dominaciju i stvara napade, ali mreže još uvijek miruju čime gosti mogu da budu itekako zadovoljni.

20’ – Pokušao je Mitrović, koji je na ovom meču kapiten iz prve sa 17-18 metara, ali nije dobro zahvatio loptu, ona se odbilla od teren, tako da Oblak nije imao problema da je ukroti.

12’ – Prvi žuti karton, dobio ga je Zajc zbog prekršaja.

8’ – Kakva šansa za domaće. Jovanović je poslije greške gostiju išao sam prema golu Oblaka koji mu je izašao u susret, mladi fudbaler je pokušao da uposli Aleksandra Mitrovića, ali mu je dao prejak pas, pa je lopta završila u gol autu.

6’ – U prodoru je bio Ristić, pao je na ivici šesnaesterca, ali ništa nije dosuđeno, lopta je ponovo došla do Jovanovića koji je šutirao, ali je izblokiran.

2’ – Debitant Jovanović je mogao da se proslavi na startu meča i dovede domaće u vođstvo, ali je šutirao preko gola. Prethodno je na drugoj strani pokušaj Zajca izblokirao Stefan Mitrović.

1’ – Počeo je duel u Beogradu.

Poznato je koji će igrači početi utakmicu od prvog minuta.

Selektor Srbije Dragan Stojković izveo je sljedeći sastav: Rajković – Milenković, Mašović, S. Mitrović – A. Živković, Maksimović, Ilić, Ristić – S. Milinković-Savić, Jovanović, A. Mitrović.

Sa druge strane Matjaž Kek se odlučio za ovu postavu: Oblak – Blažič, Bijol, Mevlja – Stojanović, Zajc, Stanković, Kurtić, Karničnik – Lovrič, Šeško.