DUPLA KRUNA Zvezda na krilima Kataija osvojila Kup i objedinila titule

Fudbaleri Crvene zvezde pobjednici su Kupa Srbije, pa su tako ponovo osvojili duplu krunu.

Zvezda je u finalu Kupa Srbije pobijedila Partizan rezultatom 2:1. Crveno-bijeli su, na Stadionu Rajko Mitić, poveli u 26. Minutu poslije majstorije Aleksandra Kataija koji je sa nekih 20 metara pogodio same rašlje Partizanovog gola.

Ovo je bio konačan rezultat prvog poluvremena, a onda je Partizan izjednačio u 61. minutu. Lutovac je uposlio Uroševića koji je volej udarcem savladao Borjana.

Igrao se 73. minut kada je Zvezda ponovo došla do prednosti. Katai je odlično realizovao jednu kontru domaćih, prevario Stevanovića i poslao loptu u mrežu.

Tok meča:

96’ – Još jednom je Ivanić imao kolosalnu priliku, ali je Stevanović uspio da sačuva gol, odmah nakon toga uslijedio je kraj.

95’ – Velika prilika za Zvezdu. Ben je uposlio Ivanića koji iz izgledne situacije šutira visoko preko gola.

90’ – istekao je 90. minutu. Zvezda je na pragu duple krune. Igraće se još šest minuta na Marakani.

88.’ Partizan pravi pritisak u poslednjim minutama regularnog dijela meča, ali nema čak ni udarca na gol

80’ U poslednjih deset minuta Zvezda je ušla sa prednošću

78.’ Pojačava Stanojević napad, umjesto Jojića na terenu je Nemanja Jović.

76.’ Pokušao je Holender, lopta je prohujala pored stative golmana Zvezde.

72.’ 2:1 Gooooool Ubitačna kontra Zvezde. Ivanić je poslao milimetarski precizan pas, Katai je dobio dubinsku loptu, prevario Stevanovića i klizećim startom loptu ubacio u mrežu.

69.’ Kontra Partizana, dosta prostora za Meniga koji je šutirao ali brani Borjan. Samo minut kasnije ubacio je Jojić ali Borjan je ponovo siguran.

62,’ 1:1 Goooooool Slobodan Urošević pogađa. Lutovac je ubvacio sa desne strane, na drugoj strani loptu je uhvatio urošević i sjajnim volej udarcem savladao Borjana.

55.’ Pokušao je Lazar Marković ali loše.

46.’ Nastavljen je meč, velika dimna zavjesa na samom početku drugog poluvremena.

45+3.‘ Zvezda sa prednošću ide na odmor. Čarke na “Marakani” u poslednjim trnucima prvog dijela igre. Lazar Marković se našao u klinču sa Gelorom Kangom, a situaciju je smirio Slavoljub Srnić. Obojica su dobili žute kartone.

41.’ – Ponovo prijeti Partizan, odlično ga je uposlio Marković ali je iz odlične situacije Menig katastrofalno šutirao.

39.’ Katai je ponovo u prilici, šutira glavom ali je Stevanović povaj put siguran

36.’ – Velika prilika za Partizan. Menig je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, na nju je natrčao Miljković ali je Borjan siguran. ostaje 1:0.

26.’ 1:0 Goooooooool Zvezda vodi. Kakav pogodak. Katai je prihvatio loptu na dvadesetak metara, šutirao i pogodio rašlje gola Partizana. Bravo majstore!

23.’ Lazar Marković je probio po desnoj strani ali nije uspio da je ubaci u sredinu, lopta je završila u spoljnom dijelu mreže Zvezde.

24.’ – Stanojević već mijenja, prinudna izmjena. Zbog povrede teren je napustio Marko Jevtović u igru ušao Filip Holender. Probleme ima i Kvinsi Menig.

16.’ – Rikardo je majstorski prihvatio loptu odigrao za Markovića koji je ponovo vratio loptu do tamnoputog napadača crno-bijelih ali je odbrana Zvezde u međuvremenu uspjela da se postavi i otkloni opasnost od svog gola.

11.’ – Prijeti i Zvezda. Našao se Ohi između štopera gostiju, Vujačića i Miletića, uspio je nekako da ukroti loptu u kaznenom prostoru crno-belih, ali je na visini zadataka bio Nemanja Stevanović.

6.’ – Šansa za Partizan, Urošević je vukao loptu kroz sredinu, imao je priliko da šutira ali se fudbaler Partizana odlučio da uposli Markovića. Lazar je šutirao lukavo, iskosa sa desne strane ali je lopta otišla pored gola.

1.’ – Počela je utakmica, Stadion Rajko Mitić je mnogo prazniji u odnosu na prethodni meč. Zvezda igra za 26., a Partizan za 17. trofej

Navijači oba tima pristižu na stadion Rajko Mitić, a jedna grupa se sukobila sa službenim licima

Treneri su se odlučili za ove postave:

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Dragović, Eraković, Rodić, Srnić, Kanga, Ivanić, Katai, Ohi

Partizan: Stevanović, Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević, Jevtović, Zdjelar, Jojić, Marković, Menig, Gomeš