(KRAJ) URUGVAJ - JUŽNA KOREJA 0:0 Bez pogodaka na otvaranju H grupe (FOTO)

Urugvaj i Južna Koreja odigrali su neriješeno u prvom duelu grupe H Svjetskog prvenstva u Kataru.

Oba tima su imala svoje šanse, južnoamerička selekcija je dva puta pogodila okvir gola, ali se mreže nisu tresle.

Ovo je četvrta utakmica na Mundijalu koja je završena najnepopularnijim rezultatom.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Kraj: Urugvaj – Južna Koreja 0:0.

90+ – Igraće se sedam minuta sudijske nadoknade.

90’ – Son je pokušao sa 20-ak metara, lopta je za malo otišla pored gola. KOnačno se igra rasplamsala.

89’ – Sjajan udarac Valverdea, lopta je pogodila vanjski dio stative i otišla u gol aut.

81’ – Pokušao je Nunjez, ali je šutirao pored gola, Kavani nije uspio da zakači loptu i promijeni joj pravac.

75’ – Još 15 minuta i sudijska nadoknada, sve smo bliži novoj utakmici bez golova.

55’ – U prvih desetak minuta nastavka nema većih uzbuđenja.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena: Urugvaj – Južna Koreja 0:0.

45+ – Samo minut sudijske nadoknade.

43’ – Poslije kornera Godin je bio najviši u skoku, šutirao je glavom, a pogodio je stativu. Sreća za azijske “Tigrove”.

34’ – Ui Hvang je imao sjajnu priliku, bio je sam na 11-12 metara, ali je poslao loptu preko gola.

22’ – Zaprijetio je i južnoamerički tim. Pelistri je poslije dubinskog pasa glavom spustio loptu Nunjezu koji nije uspio da ja zahvati i pošalje prema golu. U nastavku akcije šutirao je Suarez, ali je bio neprecizan.

15’ – Tempo igre malo opao, Urugvajci su je smirili.

10’ – Azijski “Tigrovi” agilniji na startu, Suarez i Nunjez nemaju lopti.

5’ – Jak tempo na startu susreta, za sada bez prilika.

1’ – Počela je utakmica.

Za urugvajsku selekciju neće igrati fudbaler Barselone Ronald Arauho koji je povrijeđen.

Poznati su sastavi koje su odredili selektori Dijego Alonso i Paulo Bento za duel.

Urugvaj: Ročet, Olivera, Godin, Himenez, Kaseres, Vesino, Bentakur, Valverde, Nunjez, Suarez, Pelistri.

Južna Koreja: Son Điu Kim, Jin Su Kim, Jon Gvon Kim, Min Džae Kim, Mun Hvan Kim, Jung, In Beom Hvang, Na, Li, Son, Ui Jo Hvang.