RAPSODIJA ORLOVA Srbija deklasirala Južni Sudan, doktorska partija Bogdanovića i Jovića (VIDEO, FOTO)

Rapsodija košarkaša Srbije viđena je u meču 3. kola Svjetskog prvenstva protiv Južnog Sudana i u narednu fazu takmičenja idu sa tri pobjede.

Srbija je bila veliki favorit u ovom meču što su pokazali i na terenu i slavili su još jednu ubjedljivu pobjedu s 115:83.

Za razliku od meča protiv Portorika, Srbija nije pokazala niti jednu slabost iako se rival dugo držao u igri i to zahvaljujući šutu za tri poena. Orlovi su i pored toga imali veliku prednost na poluvremenu (+17) i već tada je bilo jasno da će četa Svetislava Pešića doći do treće pobjede na Mundobasketu.

Sa efikasnom igrom su nastavili i u nastavku meča i u trećoj četvrtini su definitivno slomili otpor rivala i održali visoku prednosti iako je Južni Sudan na kraju pomenutog perioda napravio seriju od 8:0. Do kraja su rutinki meč priveli kraju i ponovo obradovali armiju vjernih navijača koja je došla čak na Filipine da bodri svoje rivale. Na kraju je pukla i druga stotka Orlova na ovom Mundobasketu.

Maestralne partije pružili su Bogdan Bogdanović i Nikola Jović, a pratili su ih Nikola Milutinov i Ognjen Dobrić. Nije Južni Sudan imao način da zaustavi Bogdanovića i Jovića koji su meč završili sa 23, odnosno 25 poena. Milutinov je imao 17 poena, a Dobrić 12.

Srbiju u narednoj rundi očekuju dueli sa Dominikanskom republikom i Italijom. Prvi duel će igrati za Azurima i pobjedom bi mogli već tada da obezbijede plasman u četvrfinale Mundobasketa.

TOK UTAKMICE:

Srbija – Južni Sudan 115:83 (30:20, 26:19, 27:26, 32:18 u toku je četvrta četvrtina)

39. minut: Još jedna sjajna četvrtina Orlova koji povećavaju prednost kako se meč bliži kraju. Bogdanović i Jović imaju po 23 poena na kontu.

Nikola Jović

37. minut: Pukla je stotka. Srbija igra sjajno i u četvrtoj četvrtini.

34. minut: Sjajnu košarku igraju obje ekipe. Igrači Srbiji su nezaustavljivi i pobjeda sigurno neće doći u pitanje.

Četvrta četvrtina

30. minut: Serija Južnog Sudana od 8:0 u finišu treće četvrtine, ali Srbija i dalje ima veliku prednost.

30. minut Srbije ima četiri igrača sa dvocifrenim učinkom i veliku prednost pred kraj trećeg perioda meča. Svjesni su igrači Srbije koliko bi im značila pobjeda u ovom meču.

27. minut Gledamo sjajnu košarku. Prednost Srbije raste iz minuta u minut.

23. minut Bogdanović i Jović nastavljaju gdje su stali. Tandem Orlova puni koš Južnog Sudana. Obojica su postigla po 20 poena.

22. minut Srbija je sjajno otvorila drugo poluvrijeme. Orlovi su otišli na preko 20 razlike i čini se da će ovo biti još jedna laka pobjeda čete Svetislava Pešića.

Treća četvrtina

20. minut: I pored nekoliko grešaka Srbija ima plus 14. Orlovi igraju na krilima Milutinova, Jovića i Bogdanovića koji su postigli 38 poena. Sjajan je i Stefan Jović sa 6 asistencija.

18. minut Južni Sudan živi na šutu za tri poena, ali i pored toga Srbija ima dvocifrenu prednost.

17. minut meča Ekipe se smijenju u serijama, ali Srbija ima prednost. Južni Sudan se drži zahvaljujući šutu za tri poena. Tri igrača Srbije već imaju dvocifren učinak.

13. minut: Srbija pravi seriju od 5:0 i sada ima najveću prednost na meču od plus 11. Bogdanović igra sjajno ima 11 poena na kontu, a prati ga Jović sa 10 i Nikola Milutinov sa 8.

12. minut Srbije je loš otvorila drugu četvrtinu i Južni Sudan je sa dvije trojke skoro pa prepolovio prednost Orlova.

11. minut Južni Sudan novom trojkom otvara drugu četvrtinu, ali košem uzvraća Bogdanović.

Druga četvrtina

9. minut Jović je prvi igrač na meču sa dvocifrenim učinkom pošto ima 10 poena, a Srbija ima dvocifrenu prednost protiv ekipe koja igra veoma agresivnu odbranu.

8. minut: Srbija pravi seriju od 6:0 i bježi na plus 8.

7. minut: Neizvjesna utakmica, Srbija igra dobro, ali Južni Sudan drži rezultatski priključak. Igrači Srbije prave greške koje im nisu svojstvene i protivnik lako dolazi do skokova u napadu.

5. minut: Bogdanović i Nikola Jović košgeterski predvode Srbiju koja vodi protiv Južnog Sudana. Njih dvojica su zajedno postigli 10 poena Orlova.

3. minut: Bogdan Bogdanović je sjajno otvorio meč i već je postigao pet poena. Srbija vodi 10:7

1. minut: Odličan početak Srbije protiv Južnog Sudana. Orlovi vode sa 5:0

Prva četvrtina

Uoči utakmice

Ono što je obradovalo sve koji navijaju za Srbiju je oporavak Filipa Petruševa i Alekse Avramovića koji su odradili kompletan trening sa saigračima preds ovaj meč.

– Dobro su, mislim da će igrati obojica. Filip je već prošao preglede, nadamo se da će sve biti kako treba. To su tipične povrede, košarkaške. Svaki dan se nešto dešava. Neko nekad ima stomačne probleme, to se dešava i dešavalo se i ranije. Nije bilo utakmice kada medicinsko osoblje nije radilo – rekao je Svetislav Pešić.

Srbija je apsolutni favorit u meču koji će biti igran u glavnom gradu Filipina, ali daleko od toga da Orlove čeka lagan posao. Da su prisutni padovi u igri moglo se vidjeti i protiv Portorika. Na poluvremenu su imali 30 poena razlike, a na kraju su i pored ubjedljive pobjede pokazali dosta slabosti koje neke jače selekcije mogu da iskoriste.

– Imamo tešku utakmicu, svaka je teška, to se može vidjeti po rezultatima na Svjetskom prvenstvu. Već su počela iznenađenja. Mi smo favoriti, to ne skrivamo. Ozbiljna su ekipa, jedna od rijetkih koja igra s mnogo atletike, trčanja, agresivna u odbrani, skoku, raspoložena poslije pobjede. Vidjeli ste kako su uspjeli da savladaju Kinu – kazao je Pešić.

On je istakao da sve ekipe moraju da se poštuju.

– Ne postoji nijedan protivnik kojeg ne respektujemo. Znamo da smo ovdje došli da od utakmice do utakmice poboljšamo igru. Još treba da igramo. Svaka utakmica je za nas kao plej-of. Znamo s kim igramo, imamo samo jedan trening – jasan je selektor Srbije.