ODLUKA U TIRASPOLJU Zvezda sa igračem manje stigla do remija

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su neriješeno 1:1 protiv Šerifa iz Tiraspolja u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Revanš utakmica na rasporedu je za sedam dama.

Mogli su gosti do prednosti već u 10. minutu, Arboleda je imao čistu situaciju poslije kornera Sebastijena Tila iz lijevog ugla. Niko ga nije čuvao, nadskočio je Radovana Pankova i gađao sa peterca – ali preko prečke Borjanovog gola. Bila je to samo jedna od prilika ispred Zvezdinog gola, ali svakako i najozbiljnija.

Prijetila je i Crvena zvezda, uglavnom preko akcija koje su vukli Aleksandar Katai i Mirko Ivanić. Taman kada se činilo da srpski prvak uspostavlja kontrolu, primljen je gol.

Crveno-bijeli su skrivili prekršaj u opasnoj zoni, par metara od ivice kaznenog prostora, a loptu je namjestio Frank Kastanjeda. Kapiten Šerifa i jedan od najopasnijih u tom timu je prevario Borjana, gađao uz živi zid u dalji ugao, te uhvatio na “pogrešnoj nozi” golmana kanadskog nacionalnog tima.

Činilo se da će ekipa iz Tiraspolja otići na pauzu sa vođstvom, ali nisu to dozvolili izabranici Dejana Stankovića. Izjednačili su crveno-bijeli preko Dionija, koji je odlično odreagovao na kiks golmana Šerifa i cijele odbrane moldavskog tima, lopta je došla do njega usamljenog na par metara od nebranjenog gola – što Francuz nije propustio, a ovo je, ispostavilo se na kraju bio konačan rezultat.

Od 58. minuta Zvezda je igrala sa igračem manje.

86’ – Ben je bio u šansi, ušao je duboko u kazneni prostor rivala, a potom želio da odigra povratnu za Krstovića iz izgledne pozicije – gdje je i pogrešio. Moldavski tim je otklonio opasnost.

84’ – Do kraja utakmice je nešto više od pet minuta, a Šerif u drugom poluvremenu nije imao nijedan udarac u okvir gola Milana Borjana.

80’ – Sve je manje vremena do kraja utakmice, a dobrih prilika u ovom periodu meča nema.

68’ – Opekao se Dejan Stanković sa Kangom, vjerovatno je zbog toga u ovom momentu riješio da iz igre izvadi Sanoga i na teren pošalje Nenada Krstičića.

58’ – Kakva neopreznost Kange. Fudbaler Crvene zvezde napravio je nepromišljen potez, bez potrebe je napravio faul za drugi žuti. Veliki peh, izabranici Dejana Stankovića više od 30 minuta igraće sa igračem manje.

45’ GOOOOOOOOL 1:1. Dioni strijelac u pravom trenutku. Ogroman pritisak Zvezde se isplatio. Kanga je ubacio, golman je otišao u prazno, Žulijen je loše reagovao, a lopta se odbila do Dionija kojem nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

42’ – Kanga idealno centrira, ali je Rodić u petercu loše reagovao. Od svega samo korner.

41’ – Kakav udarac Kange; uhvatio je jednu loptu volejom sa oko 16 metara. Međutim, golman Šerifa bravuroznom paradom spasava svoj gol, a loptu šalje u korner.

33 – Gol za Šerif, Kastanjeda pogodio iz slobodnjaka, prebacio živi zid, lopta završila u lijevoj strani Borjanovog gola.

26’ – Zvižduci na Marakani. Dioni pada u šesnaestercu poslije duela s Kristijanom, traži penal, ali sudija je samo odmahnuo rukom.

23’ – Šutira Kastanjeda, fudbaler Šerifa, sa desne strane, imao je tri igrača u sredini, ali se odlučio na udarac i to jako loš.

11’ – Prva prilika za Crvenu zvezdu, Ivanić loptu ostavio za Kataija, međutim, oprezan je golman Šerifa Atanasijadis, nema promjene rezultata.

6’ – Odlično je probio Ivanić po lijevoj strani i izbacio čuvara, ali je u dva navrata loše centrirao. Prvo je to bilo nešto između šuta i centaršuta, lopta mu se vratila poslije odbitka kada je centrirao prilično neprecizno.

5’ – Prvi šut u okvir gola na utakmici. Sebastijen Til je pokupio jedan odbitak i pokušao volej udarcem iz prve, ali je to bio lak plijen za Milana Borjana.

3’ – Prijeti i Šerif. Ne funkcioniše najbolje u uvodnim minutima odbrana srpskog tima. Morao je Mirko Ivanić da se vrati i otkloni opasnost nakon par konfuznih poteza defanzivaca Zvezde koje gosti nisu uspjeli da kazne.

1’ – Žestoko napadaju crveno-bijeli od starta. Nisu uspjeli da zaprete pošto su krenuli sa centra, a Aleksandar Katai je napravio prvi prekršaj na utakmici.

Sastavi

Zvezda: Borjan, Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Falko i Dioni

Šerif: Atanasijadis, Kristijano, Arboleda, Dulanto, Žulijen, Kolovos, Ado, Til, Kastanjeda, Jansan i Traore