VAŽNI BODOVI Radnik savladao Mladost za bijeg od zone ispadanja

Fudbaleri Radnika su zabilježili važnu pobjedu u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH savladavši Mladost sa 3:1.

Igrao se deveti minut kada je Mahir Karić primio i sačuvao loptu, te proigrao Milana Vušurovića, a ovaj je preciznim udarcem sa oko 20 metara pogodio donji desni ugao nemoćnog Emila Velića.

Gosti su opasno zaprijetili u 16. minutu kada je poslije kornera Marko Klisura dobro šutirao, ali je Luka Bilobrk odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U 44. minutu opet je Karić dobro proigrao Vušurovića koji je bio brži od defanzivaca gostiju izašao je sam i šutirao, Velić je dodirnuo loptu koja je nastavila put ka golu, intervenisao je Enes Alić, a glavni sudija Mateo Musa iz Čitluka je poslije nekoliko sekundi razmišljanja pokazao na centar.

Bunili su se igrači i članovi stručnog štaba, smatrali su da lopta nije prešla gol liniju, ali odluka nije promijenjena.

Otvorili su se igrači iz Doboja kod Kaknja u nastavku i pokušavali da dođu do pogotka, ali nisu uspjeli u tome, dok su sa druge strane dobre šanse za domaće propustili Vušurović u dva navrata i Miloš Simonović koji sa dva metra nije uspio da ubaci loptu u mrežu.

Kapiten Mladosti Amer Hiroš pokušao je iz daljine u 78. minutu, ali je lopta otišla preko gola, međutim to je bio uvod u pogodak koji je donio uzbudljivu završnicu.

Anel Dedić je u 83. minutu snažno šutirao, loptu je zakačio njegov saigrač Alen Dejanović i ona je završila u mreži ukopanog Bilobrka.

Od mogućeg junaka Dedić postao tragičar u sudijskoj nadoknadi vremena kada mu je Ermin Huseinbašić oduzeo loptu i preciznim udarcem sa 18 metara savladao Velića za konačnih 3:1.

Rezultati 21. kola: nedjelja: Radnik – Mladost 3:1, subota: Sarajevo – Zrinjski 0:1, Krupa – Široki Brijeg 1:1, Tuzla Siti – Željezničar 2.0, petak: Velež – Borac 2:0, ponedjeljak: Olimpik – Sloboda (14 časova).

Plasman: Sarajevo 46, Široki Brijeg, Zrinjski po 38, Željezničar, Velež po 37, Borac 35, Tuzla Siti 33, Sloboda 22, Radnik, Mladost po 19, Krupa 14, Olimpik 13 bodova.