VELEŽ I SARAJEVO PODIJELILI BODOVE Bordo tim i nakon remija na vrhu

Fudbaleri Veleža i Sarajeva odigrali su 0:0 u utakmici 16. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nešto bolje je gostujući tim ušao u utakmicu, ali su Handžić i Pidro loše reagovali u dvije situacije u kojima su možda mogli promijeniti rezultat. U mnogo boljoj situaciji bio je Handžić u 34. minutu, nakon asistencije Tatara je šutirao, ali je njegov udarac zaustavila stativa, a isti igrač bio je u dobroj pozicji i deset minuta kasnije ali je bio neprecizan, lopta je otišla pored stative.

U 60. minutu Velež je iamo odličnu šansu preko Brandaa koji je očajnu šutirao iz dobre prilike.

S obzirom da je Sarajevo, zbog dva žuta kartona Tatara za samo dva minuta, u nastavku bio sa igračem manje Bordo tim može biti zadovoljan ovim remijem.

Uprkos remiju Sarajevo je ostalo na liderskoj poziciji sa 38 bodova dok je Velež šesti sa 24 boda.