VELIKA ŠTETA Hrabra Srbija pala u 20 sekundi produžetka

Futsal reprezentacija Srbije ispala je sa Svjetskog prvenstva, iako su pružili jak otpor favoritu reprentaciji Portugalije. Nakon produžetaka je rival slavio 4:3.

Srbija je odlično počela duel protiv Portugalije, stvarala je šanse, ali nije uspjevala da postigne gol. Pokušao je Lazarević, pa Tomić. Portugalija je zatim uputila dva udarca, ali se istakao Aksentijević.

Ipak, ni golman Srbije nije mogao da zaustavi čaroliju Rikardinja koji je u kontri petom zakačio loptu i pogodio. Uslijedio je strašan pritisak Portugalije koja je prvo pogodila Prečku a zatim je Koeljo povećao na 2:0.

Ipak Srbija se nije predavala. Sjajno su ušli u drugi dio “orlovi”. Jovan Lazarević je odličnim udarcem smanjio u 23.minuti, da bi pet minuta kasnije isti igrač izjednačio rezultat.

U finišu se istakao golman Aksentijević sjajnim odbranama, pa se otišlo u produžetke. U njima su Portugalci za kratko vrijeme za samo 20 sekundi uspjeli da postignu dva gola i opet steknu veliku prednost. Varela i Erik su pogodili za veliku prednost.

Nakon toga je Aksentijević dobio crveni karton, ali je Srbija uspjela da smanji zaostatak. Lazarević je šutirao lopta se odbila od Rakića i završila u mreži.