Veliki kiks Mendija: Lids demolirao Čelzi (VIDEO)

Lids je savladao Čelsi 3:0 i nastavio odličnu seriju rezultata na početku nove sezone Premijer lige.

Prošlog vikenda, Čelsi je ostao bez dva boda u nadoknadi vremena derbija protiv Totenhema, ali i bez trenera Tomasa Tuhela zbog sukoba sa kolegom sa druge strane, Antoniom Konteom.

Sedam dana kasnije, “plavci” su ostali bez ijednog boda na gostovanju Lidsu i to nakon što ih je ekipa Amerikanca Džesija Marša potpuno razbila 3:0! A sve je započela katastrofalna greška golmana Čelsija, Eduara Mendija.

Lids je pobedio Čelsi i to golovima Brendana Aronsona u 33. minutu, Rodriga u 37. i na kraju Džeka Harisona u 69. minutu. Ali dugo će se pričati o golu koji je ozbiljno uzdrmao “plavce” i Lids doveo u vođstvo.

Golman Mendi je prihvatio jedno naizgled najobičnije povratno dodavanje u svom petercu, ali umjesto da odmah izbije loptu, riješio je da pokuša da izvede nešto više.

Samo četiri minuta kasnije je Čelsi primio još jedan gol, kada je postajalo jasno da im ove nedjelje neće biti spasa, a u finišu utakmice je sve pogoršao i crveni karton Kalidua Kulibalija, piše Mondo.

Čelsi sada ima samo četiri boda poslije prva tri kola, dok je Lids na diobi drugog mjesta sa sedam. U isto vrijeme dok se igrao ovaj meč, ekipa Brajtona je na gostovanju savladala Vest Hem 2:0 i tako nastavila identičan start sezone kao i Lids.