Ostalo

Veliko priznanje za Srpkinju: Angelina Topić najbolji sportista Evrope

Srpska atletičarka Angelina Topić je proglašena je za najbolju mladu sportistkinju Evrope za 2022. godinu u izboru Evropskih olimpijskih komiteta.

Osvajčica bronzane medalje u skoku uvis na nedavnom Evropskom prvenstvu za seniore u Njemačkoj, dobila je nagradu “Pjotr Nurovski”, koja se dodjeljuje selvake godine počevši od 2010, kada je ustanovljena i nazvana po tragično preminulom predsedniku Olimpijskog komiteta Poljske.

Angelina, ćerka Milutina i Biljane Topić, sjajna je mlada takmičarka koja već nekoliko godina svojim vanserijskim rezultatima pokazuje ogroman potencijal i kvalitet.

Na posljednje održanom Svjetskom prvenstvu za juniore u Kaliju osvojila je bronzanu medalju sa skokom od 1,93 m.

Na Evropskom prvenstvu za mlade u Jerusalimu osvojila zlatnu medalju, a pored toga Angelina Topić je ove godine nastupala i na Svjetskom prvenstvu u dvorani u Beogradu, gde je osvojila 9. mjesto, penosi Sportal.

-Presrećna sam na osvojenoj nagradi koja će mi pomoći u daljoj karijeri i u svim daljim podvizima, i hvala svima što ste dio ove moje avanture – rekla je Angelina Topić nakon dobijanja priznanja