(VIDEO) STOJKOVIĆ MUČIO RONALDA Srpski golman branio nemoguće, ali je na kraju Portugalac ipak bio uspješniji

Osim nama bliže evropske Lige šampionax, tokom aktuelne nedjelje započeta je nokaut faza i u azijskoj verziji. Meč dana odigran je u Rijadu gdje je Al Fejha protiv velikog rivala Al Nasra poražena 1:0.

Ekipa koju sa klupe predvodi nekadašnji trener Partizana Vuk Rašović, a za koju brani još jedan bivši član crno-bijelih Vladimir Stojković branila se preko 80 minuta igre, ali je na kraju poklekla i poražena je pogotkom najveće zvijezde gostujućeg sastava.

Kristijano Ronaldo je probio bedem sjajnim pogotkom nakon dodavanja Marcela Brozovića. Srpski čuvar mreže probao je da odreaguje, ali je bio nemoćan i samo je mogao da posmatra kako lopta ulazi u mrežu.

Tokom prvog poluvremena šanse su propuštali Ajmerik Laport i asistent kod gola, a Stojković je upisao i sjajnu intervenciju u nadoknadi ovog dijela meča upravo posle udarca Portugalca.

Laport, zatim Ronaldo i na kraju Anderson Taliska su do jedinog pogotka imali prilike u drugom poluvremenu, međutim srpski golman je bivao siguran kada god je za time bilo potrebe.

Tokom dana su viđena dva neriješena rezultata u duelima Nasaf Karši – Al Ain 0:0 i Bankok junajted – Jokohama Marinos 2:0, dok je Džeonbuk u korejskom derbiju porazio Pohang Stilerse sa 2:0.

Revanši su na programu za sedam dana, a u četvrtak ćemo na terenu gledati i Al Hilal predvođen Srbima, piše Telegraf.