Vigo riješio derbi: Zvezda na korak od osvajanja titule

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana u okviru 24. kola Superlige Srbije rezultatom 1:0 na stadionu "Rajko Mitić".

Vigo i Bukari slave

Jedini gol na meču postigao je desni bek Zvezde Aleks Vigo u 5. minutu susreta.

Crvena Zvezda je lako došla do prednosti nakon centaršuta Viga lopta se nesrećno odbila u gol od Uroševića i to se ispostavilo kao jedini gol na meču. Partizan nije uspio da dođe do prilike u prvom poluvremenu, a nevidljivi su bili Rikardo Menig i Dijabate koji su trebali biti udarne igle Partizana.

U drugom poluvremenu Partizan je pokazao drugačiji pristup i počeo da napada. Zvezda se povukla i čekala šansu iz kontre, ali se prvenstveno bazirala na odbranu svog gola. Imao je Partizan sjajnu priliku preko Rikarda u 84. Minutu, ali je Borjan sjajno reagovao.

Nervoza i napetost sastavni su dijelovi svakog derbija, a emocije nije mogao iskontrolisati Rikardo u 88. minutu kada je sa obje ruka udario po licu štopera Zvezde Erakovića i zaradio direktan crveni karton i tako značajno umanjio šanse za izjdnačenje svoje ekipe.

Zvezda ovom pobjedom odlazi na +16 u odnosu na Partizan i čini se da je ovom pobjedom bitka za prvo mjesto gotova, samo će se čekati i teorijska potvrda titule za crveno-bijele.

Tok utakmice:

101. minut Sudija Živković svira kraj, Crvena zvezda odnosi pun plijen i odlazi na +16 u odnosu na Partizan.

98. Pešić je uputio prvi udarac ka golu Partizana u drugom poluvremenu za Zvezdu, ali se lopta odbila i biće to korner.

97. minut Partizan pokušava sa igračem manje, ali štoperi Zvezde dobro drže posljednju liniju.

88. minut Ponovo je gužva na terenu, došlo je do velikih čarki i mnogi igrači su učestvovali u guranju, Eraković je ostao na zemlji nakon što ga je udario Rikardo i on dobija crveni karton.

88. minut Umjesto Milunovića ulazi Jovan Mijatović koji debituje na derbijima i najmlađi je akter ovoga derbija i Zvezda se vraća na prvobitnu igru sa 4 igrača pozadi.

84. minut Vrhunska šansa za Rikarda, kojem se lopta odbila nakon centaršuta Dijabatea, nakon sudara ostali su da leže Milunović i Marković, a sam je bio Rikardo koji je sa 15 metara od gola šutirao, ali je sjajno intervenisao Borjan.

80. minut Dijabate je centrirao nakon prodora sa desne strane, Rikardo je uputio udarac glavom, ali loptu hvata Borjan.

76. minut Nakon slobodnog udarca Natha, Urošević je pokušao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

75. minut Traore ulazi umjesto Belića, a umjesto Meniga na terenu je Nemanja Jović, dok je u Zvezdi izašao Katai, a ulazi Milunović, što znači da će Zvezda igrati sa 3 štopera pozadi, i odlučio je trener Milojević da se povuče.

72. minut stravičan start Pešića nad Belićem, koji je dobio udarac u glavu i Belić neće moći nastaviti ovaj meč, ali najbitnije je da je pri svijesti nakon što mu se ukazala ljekarska pomoć, Pešić je dobio žuti karton.

69. minut Nakon kontre Partizana, Rikardo je ubacio loptu u sredinu na ivicu 16 metara, a Menig je poklopio loptu koja je otišla pored gola.

68. minut, nervozni su igrači Partizana, a nakon starta nad Pešićem žuti karton dobio je Marković, dok je munjevito prišao Urošević i imao šta da kaže sudiji Živkoviću, pa je sudija i njemu dao žuti karton.

66. minut Partizan se probudio, sjajno je šutirao slobodan Urošević iz kosa sa oko 20 metara, ali sjajno reaguje Borjan i izbacuje loptu u korner.

65. minut Mijenjaju i jedan in drugi trener, u Zvezdije igru napustio Mitrović, a umjsto njega u igri je Knagva, dok se Duljaj opredijelio za dvostruku izumjenu, umjesto Kolorada na terenu je Baždar, dok je umjesto Filipovića na terenu Živković.

63. minut Kolorado je potegao sa oko 25 metara od gola, ali je lopta išla pravo u Borjana koji je odbio loptu, a ona je nakon reakcije Erakovića izašla u aut.

61. minut Partizan je pokazao dozu živosti u drugom poluvremenu, imali su poluprilike preko Meniga i Dijabatea, ali za sada bez opasnosti po gol Milana Borjana.

59. minut Belić je prvi fudbaler Partizana koji je dobio žuti karton, nakon što je spriječio kontru i povukao Mitrovića za dres.

54. minut Igra je prekinuta, bakljada je na južnoj tribini, gdje se navijači Partizana dobro zabavljaju.

52. minut Zvezda nastavlja da napada po desnoj strani ponovo se ubacio Vigo, ali od svega korner, nkaon koga je Katai pogodio prečku, ali je bio u ofsajdu.

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme, lopta je za Zvezdu.

Poluvrijeme: Zvezda vodi nakon prvih 45 pinuta golom Aleksa Viga, Partizan nemoćan, bez prave prilike. Vidjećemo šta će smisliti Igor Duljaj za nastavak utakmice.

45. minut, sudija Živković produžio je 4 minuta prvo poluvrijeme.

43. minut Ponovo je došlo do prekida igre, sada su se sudarili glavama Rikardo i Vigo, kada je Natho uputio centaršut. Bolne grimase na licima i jednog i drugog igrača.

39. minut Borjan je odugovlačio sa predajom lopte, a nakon toga ga je po nozi zakačio Rikardo i došlo je do novih čarki na meču.

37. minut Partizan i dalje bez prave šanse na meču, Zvezda jako dobro drži zadnju liniju, a Menig i Dijabate su gotovo neprimjetljivi.

31. minut Prošao je ponovo Bukari po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, Katai je uhvatio volej sa otprilike 11 metara od gola, ali je Popović bio sjajno postavljen i brani taj udarac.

30. minut Nakon pola sata igre, čini se da su igrači Zvezde pokazali veću želju na terenu, a nakon postignutog pogotka nije bilo ozbiljnijih prilika.

26. minut Kanga je trebao izvesti korner za Zvezdu, ali su ga navijači Partizana gađali predmetima i igra je prekinuta, a došlo je i do prvih čarki među igračima.

23. minut Bukari je prošao po desnoj strani i dodao povratnu loptu za Kataija u sredinu, ali on šutira preko gola sa vrha kapice šesnaesterca.

20. minut, Milan Rodić je prvi koji je dobio žuti karton na utakmici, nakon preoštrog starta nad Dijabateom na polovici Partizana.

16. minut. Igra je prekinuta nakon sudara glavama Belića i Kataija.

14. minut Nakon dobrog ritma u prvih 10 minuta igra je malo splasnula i trenutno se centar dešavanja na sredini terena.

9. minut Katai je krenuo u prodor po sredini i šutirao sa oko 25 metara, ali lopta je otišla pored desne stative golmana Popovića.

7. minut. Natko je pokušao iz daljine, ali brani to Borjan.

5. minut Zvezda vodi 1:0, Vigo je uputio centaršut sa desne strane, lopta se od Uroševića nesrećno odbila u gol Partizana.

1. minut Sudija Aleksandar Živković dao je znak za početak susreta, lopta je za Partizan.

Evo i startnih 11:

Crvena zvezda: Borjan – Vigo, Eraković, Dragović, Rodić – Kanga, Mijailović – Bukari, Katai, Mitrović – Pešić.

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Kolorado – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo.

Za Partizan će na sredini terena početi novajlija Andres Kolorado koji je debitovao u prošlom kolu protiv Radničkog, Milojević izabrao očekivan sastav.

Crveno-bijeli u ovaj meč ulaze u dobrom raspoloženju jer su zacementirani na prvom mjestu Superlige Srbije, sa 13 bodova više u odnosu na drugoplasirani Partizan, te bi pobjedom u derbiju gotovo obezbijedili titulu i direktan plasmanu Ligu šampiona naredne sezone. Sa druge strane ekipa Partizana nalazi se u teškoj situaciji. Gordan Petrić podnio je ostavku, a na njegovo mjesto došao je Igor Duljaj.

Nakon šokantnog poraza od ekipe Mladosti GAT od 4:0, Partizan je izbačen i od Šerifa u šesnaestini finala Lige konferencije, a na sve to došao je i remi proteklog vikenda protiv Radničkog iz Kragujevca 1:1.

U toj posljednjoj uttakmici navijači su pokazali nezadovoljstvo kada je na stadionu bilo manje od 300 ljudi na tribinama.