ŽALGIRIS PAO U ARENI Crvena zvezda slavila pred svojim navijačima

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Žalgiris rezultatom 73:61 u utakmici trećeg kola Evrolige.

Dobro je Zvezda otvorila utakmicu pa je na početku imala prednost od sedam poena, 12:5. Bio je to kraj dobre igre crveno bijelih u prvoj dionici. Pri rezultatu 13:7, dva puta nisu mogli do poena, a oda je Najls sa npet vezanih poena u završnici goste doveo do serije 7:0 i vođstva 14:13 nakon deset minuta igre.

U rezultatskoj klackalici u drugoj četvrtini, gosti su prvo poslije četiri minuta bez poena Zvezde, uspjeli da se odvoje na plus 4 (21:17), ali je tim Dejana Radonjića uhvatio rezultatski priključaok i do odlaska na odmor preokrenuo u svoju korist i vođstvo od 29:27.

Sredinom treće četvrtine Zvezda se serijom 7:0 odvaja na osam poena viška (45:37), a u posljednjih deset minuta crveno-bijeli ulaze sa četiri poena prednosti 46:42.

Poslije trojke Lekavičijusa u ranoj fazi posljednje dionice Žalgiris prilazi na misu dva poena 51:49, ali odmah na drugoj strani uzvraća Vollters, dva poena dodaje i Dobrić, a u samoj završnici novom serijom 6:0 crveno -bijeli odlaze na plus osam (66:58). Ovo je bio rezultat sa kojim se ušlo u posljednji minut utakmice. Trojkom Holinsa na 44 sekunde prije kraja Zvezda odlazi na plus deset pa je pitanje pobjednika već tada bilo riješeno.

Nikola Kalinić je predvodio Zvezdu sa 15 poena, dva manje postigao je Dobrić.