“ŽAO MI JE MEDVEDEVA” Utisci Rafaela Nadala nakon nestvarnog preokreta i POBJEDE

Španski teniser Rafael Nadal pobijedio je danas Rusa Danila Medvedeva nakon nestvarnog preokreta, a posebno je bilo zanimljivo nakon meča kada je jedan od najvećih tenisera ikada istakao kako mu je žao poraženog protivnika.

Nadal je u trećem setu gubio 0:4 i čak 1:5, ali je uspio pobijediti nakon tai-brejka te je tako upisao prvi trijumf na ATP Finalsu u Londonu.

-Zaista sam imao puno sreće. Žao mi je Danila, jer znam da je ovo težak poraz. Igrao je bolje od mene u trećem setu, ali ovo je jedan od onih dana. Teško je kada imate čak dva brejka prednosti, a onda izgubite jedan. Mislio sam da imam priliku za preokret. Mislim da sam bio malo bolji na kraju meča rekao je Nadal.

Španac će se u trećem kolu ATP Finalsa sastati sa Stefanosom Tsitsipasom te ima velike šanse da se domogne polufinala.