„Zmajevi“ ubjedljivo poraženi: Crnogorci stigli do rutinske pobjede

Košarkaška reprezentacija BiH poražena je od Crne Gore u podgoričkoj „Morači“ rezultatom 88:69 i tako se udaljila od sna da zaigra na Svjetskom prvenstvu naredne godine.

Izabranici Adisa Bećiragića tokom čitavog susreta bili su u rezultatskom zaostatku koji je na poluvremenu iznosio 15 (41:26)

U trećoj četvrtini domaćini su konstantno održavali prednost koja je u jednom momentu bila +21 tako da je i ona završena u njihovu korist (25:20).

U posljednjoj četvrtini Crnogorci su rutinski „odrađivali“ utakmicu  i postavili konačni rezultat.

Najefikasniji kod domaćina bio je Mihailović sa 20 i Popović sa 15 poena. Kod gostiju najviše se istakao Roberson sa 20 i Dženan Musa sa 16 poena.

BiH će u narednom kolu dočekati Francusku, dok će Crna Gora u goste Litvaniji.