ZVEZDA NA BOD DO EVROPSKOG PROLJEĆA Crveno-bijeli slavili u Gentu, Petrović i Milunović za tri boda

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Gent rezultatom 2:0 u utakmici 4. kola grupe "L" Lige Evrope.

Ovim trijumfom, a nakon pobjede Hofenhajma protiv Libereca sa 2:0, Zvezdi je u naredna dva kola potreban samo jedan bod za siguran plasman u narednu rundu.

Nestvaran početak utakmice, a sjajan po srpskog prvaka. Poslije kornera s lijeve strane Zvezda je odigrala “kratku” kombinaciju, lopta je odmah stigla do Petrovića koji je iskosa, sa nekih 25 metara raspalio po lopti i na fantastičan način, u bliži gornji ugao, donio prednost ekipi Dejana Stankovića.

Ovaj početak utakmice, sjajan za Zvezdu odredio je dalji tok utakmice. Sredinom prvog poluvremena Gent je preuzeo blagu inicijativu, a u 30. minutu domaći su tražili penal. Zbog navodnog prekršaja Vukanovića u Zvezdinom kaznenom prostoru, međutim, sudija je samo odmahnuo rukom.

Sa prednošću od jednog gola Zvezda je otišla na odmor, a onda je u nastavku kontrolisala meč, ako se izuzmu dvije sjajne intervencije Milana Borjana.

U 58. minutu već je 2:0. Ponovo je udarac s ugla bio koban po Belgijance, kao što je i u prvom minutu. Tada je odigrana kratka, brza akcija za Petrovića, poslije koje je on dao fantastičan gol, glavom, a sada je Ben izvrsno centrirao, a iz lijevog dijela peterca, tačnije sa njegovog ruba, defanzivac Milunović glavom poslao “žabicu” u dalji ugao gola za velikih 0:2 u korist Crvene zvezde.

Nekoliko tradicija je srušeno večeras, Zvezda je četiri puta do sada poražena u Belgiji, a Gent je prvi put nakon 32 utakmice odigrao duel na kojem nije postigao nijedan gol na svom terenu.