ZVEZDA OSVOJILA TITULU Babić pogodio u pobjedi protiv Rada

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su 31. titulu šampiona, a treću uzastopnu u prvenstvu Srbije nakon što su savladali Rad na gostovanju sa 5:0. Beograđani su tako na dan kad su postali šampioni Evrope 1991. godine, dodali još jedan pehar u klupske vitrine.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA

Ekipa Dejana Stankovića je odigrala kvalitetan meč i pokazala da je “željna fudbala” nakon duge pauze, pa je zabilježila sigurnu pobjedu kojom je i teoretski stekla nedostižu prednost u odnosu na Partizan.

Zvezda je povela u 24. minutu. Perendija je oborio Aleksu Vukanovića na ivici šesnaesterca, a sudija Grujić je pokazao na penal. Mirko Ivanić je pogodio i prekinuo crnu seriju promašaja Beograđana sa bijele tačke.

Samo šest minuta kasnije odlična akcija nakon prekida koju je u gol pretvorio Banjalučanin Srđan Babić. Do odlaska na odmor gosti su povećali prednost. Ben je uposlio raspoloženog Vukanovića koji je matirao golmana Rada.

U 57. minutu nakon ubačaja El Fardu Bena najviši u skoku je bio Miloš Degenek za 4:0. U finišu meča Mirko Ivanić je još jednom odlično prošao po strani, uposlio slobodnog Vukanovića kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

U utorak se igra četvrtfinale Kupa Srbije u kojem Crvena zvezda gostuje u Inđiji.