ZVEZDA SIGURNA Crveno-bijeli ispratili Proleter sa četiri pogotka

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Proletera rezultatom 4:0 u okviru 24. kola Superlige Srbije, a golove su postigli Leandro (autogol), Nikolić, El Fardu Ben i Katai.

Ovo je bila prva utakmica u 2021. godini na stadionu “Rajko Mitić”, a Zvezda je novim trijumfom nastavila seriju nepobјedivosti na svom terenu.

Zvezda je u ovaj meč ušla posle teškog meča u Milanu kada je pokazala kvalitet i u utakmicama protiv evropskih velikana. U prvih deset minuta utakmice sa Proleterom nije bilo previše prilika. Tačnije nije ih ni bilo. Osim početne prijetnje Pavkova kada je centarfor šutirao pored gola, Zvezda je više kombinovala na sredini terena nego konkretno opsijedala gol protivnika, dok je Proleter samo na momente bio na polovini crveno-bijelih. Ubacila je Zvezda u veću brzinu i to je imalo maha.

Prvo je Ivanić snažno šutirao iskosa sa 18 metara, ali je lopta završila na mjestu gde se spajaju prečka i stativa i otišla u gol-aut. Samo nekoliko minuta kasnije Ben je pogodio stativu. Sjajno je fudbaler sa Komora šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je ekipu Proletera, po scenariju iz Milana, sačuvao okvir gola.

Igrao se 20. minut kada je veliku priliku imao Milan Pavkov kada je izašao je jedan na jedan sa golmanom Župićem, uspio je da ga savlada, ali je lopta prolazi tik pored stative. Prethodno je katastrofalno reagovao Marjanović, koji je glavom je bukvalno spustio loptu napadaču Zvezde, ali realizacija nije bila dobra. Nije se dugo čekalo do prvog gola svega još dva minuta. Odlično je prošao Rodić posle dodavanja Ivanića, gađao je Pavkova koji je bio sam na dva metra od gola, ali je tu loptu prethodno u gol poslao Brazilac. Međutim i da to nije učinio, Pavkov bi bio na mjestu da je lagano prosledi u mrežu.

Deset minuta kasnije uveliko je bilo i 2:0 posle prelepe akcije crveno-bijelih. Išla je lopta od Ivanića, preko Kange, Bena i Gajića, a onda je desni bek Zvezde uposlio Veljka Nikolića koji se odlično snašao i sa 11 metara matirao Župića.

Zvezda je već poslije deset minuta drugog dijela igre postigla treći gol. Poslije odlične akcije Milunovića i Nikolića koji je poslao pas ka zemlji, lopta se odbila posle nevjerovatne situacije gdje su štoperi Proletera pogodili jedan drugog, i stigla do Bena koji sa par metara nije pogriješio pa je na semaforu pisalo i treći gol na meču 3:0.

Do kraja meča Katai se upisao u strijelce, kada je glavom savladao Župića i tako pokazao da je spreman za nove pobjede i da su zdravstveni problemi prošlost.

Zvezda je i dalje prva na tabeli sa 65 osvojenih bodova, šest više od drugoplasiranog Partizana koji ima utakmicu više.