Zvezda sigurno krenula u odbranu titule

Fudbaleri Crvene zvezde sigurno su krenuli u odbranu titule šampiona u prvenstvu Srbije. Beograđani su, iako su nastupili u kombinovanom sastavu, lako savladali Dinamo iz Vranja sa 3:0.

Trener Vladan Milojević je na ovom meču pružio šansu mladim igračima, koji su je većinom iskoristili. Ipak prvi su zaprijetili gosti kada je Suraku u drugoj minuti pogodio stativu.

Zvezda je nakon toga vršila veliki pritisak, pa je Dušan Jovančić pogodio stativu. Nakon nekoliko propuštenih prilika, Beograđani su poveli u 42. minuti. Dušan Jovančić se odlično snašao nakon što je Degenek pogodio stativu i poslao loptu u mrežu.

U nastavku Zvezda dolazi do povećanja prednosti. Ebisilio je uposlio Dejana Joveljića koji se oslobodio čuvara i postigao gol, a situacija je bila sumnjiva i činilo se da je napadač Zvezde bio u nedozvoljenoj poziciji. Sve dileme oko pobjednika riješio je Milan Jevtović u 76. minuti.

Za beogradski tim je debitovao Aleksa Terzić. Meč je počeo minutom ćutanja za Gorana Bunjevčevića i Branimira Babarogića. Zvezda u drugom kolu dočekuje Radnički Niš.

Vojvodina i Mladost Lučani su u drugom meču odigrali bez pobjednika 1:1.