Politika

"Političari iz Srpske se pridržavaju Dejtona" Vidović poručio da Barkirove prijetnje treba shvatiti ozbiljno, jer su ekstremisti VEĆ OVDJE

Gostujući u emisiji „Novo jutro“ Pink televizije, zamjenik predsjednika Ujedinjene Srpske, Siniša Vidović, izjavio je da su prijetnje Bakira Izetbegovića veoma ozbiljne.

Siniša Vidović
FOTO: UJEDINJENA SRPSKA

Ovdje se ne radi o dovođenju islamskih ekstremista jer su oni već tu, smješteni na entitetskim granicama Republike Srpske i Federacije. Bakirov otac, Alija, je za vrijeme proteklog odbrambeno-otadžbinskog rata doveo ekstremiste oličene u jedinici „El Mudžahid“, te se taj kontinuitet prisutnosti ekstremističkih grupa i dalje održava, a te činjenice su svjesni svi domaći i međunarodni faktori unutar Bosne i Hercegovine rekao je Vidović.

Pročitajte još

Govoreći o mogućim sankcijama za zvaničnike Republike Srpske Vidović smatra da je to samo još jedan od pritisaka na Republiku Srpsku koji se vrši još od potpisivanja Dejtonskog sporazuma i da se sve zasniva na stvaranju jedne iskrivljene političke slike o navodom avanturizmu i secesionizmu.

– A zapravo su upravo političari Republike Srpske ti koji se drže Dejtonskog sporazuma i zakona. Pritisci se vrše preko tužilaštva i sudova koje je privatizovao Bakir Izetbegović i njegove SDA.S druge strane, dolazak specijalnog izaslanika Stejt Departmenta u Zagreb zaduženog za kriminal i korupciju, je ništa drugo nego pokušaj osnivanja nekog novog Haškog tribunala u kojem će Srbi ponovo biti najveći krivci. Nakon što je propao pokušaj satanizacije srpskog naroda kroz Hag, novi izaslanik će imati dužnost da vrši kriminalizaciju srpskih zvaničnika te ih na taj način pokušati skinuti s političke scene a dovesti podobne političare. To su obično oni koji sarađuju sa političarima Federacije i koji dobijaju njihove pohvale, ali i pohvale međunarodne zajednice, što je scenario koji se dešava i u Srbiji.Pitanje je da li bi vidjeli paljenje srpskih zastava i demonstracije u Albaniji da je umjesto predsjednika Vučića u posjetu došao Đilas ili Tadić – zaključuje Vidović, i dodaje da u Bosni i Hercegovini i u regionu, suživot moguć samo kroz dijalog i dogovor, a ne nametanjem odluka.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu