Svijet

Levitira nebom, pa onda nestaje: Snimak obaranja navodnog NLO iznad Amerike (VIDEO)

Pentagon je sinoć saopštio da je borbeni avion F-16 oborio neidentifikovani leteć objekat iznad jezera Hjuron u američkoj državi Mičigen, na granici sa Kanadom.

NLO
FOTO: FOTO: OD VIA TO THE STARS ACADEMY OF ARTS AND SCIENCES/PRIVATNA ARHIVA

Šef Američke komande vazdušno-kosmičke odbrane (NORAD) za sjever, general Glen Van Herk, izjavio je, posle niza obaranja neidentifikovanih objekata, da se ne isključuje mogućnost i da su u pitanju vanzemaljci ili neko drugo objašnjenje.

Objekat je, kako navodi Pentagon, letio u blizini američkih vojnih lokacija i predstavljao je ne samo prijetnju za civilno vazduhoplovstvo, već je bio i potencijalno sredstvo za nadzor.

Američko ministarstvo odbrane je napomenulo da taj objekat nije ocjenjen kao vojna pretnja za objekte na zemlji i da su ga radari prvo locirali iznad Montane, a da je oboren u 19.42 sati po srednjeevropskom vremenu u nedelju, prenio je Rojters.

Na društvenim mrežama pojavio se snimak navodnog obaranja objekta iznad jezera Hjuron. Autentičnost snimka još uvek nije potvrđena.

Vanzemaljci ili ne?

Na pitanje da li je isključio vanzemaljsko porijeklo tri vazdušna objekta koja su oborili američki ratni avioni u proteklih nekoliko dana, Van Herk je na brifingu u Pentagonu rekao da ništa nije isključeno i da se procenjuju sve prijetnje ili potencijalne prijetnje i da se pokušava da one budu identifikovane.

Američki general je kazao da vojska nije u mogućnosti da odmah odredi na koji pogon su bili oboreni objekti, niti odakle su došli i da ih zbog toga s razlogom zovu objektima, a ne balonima.

Neimenovani zvaničnik američke odbrane rekao je posle brifinga za Rojters da vojska nema nikakve dokaze koji bi sugerisali da je bilo koji od oborenih objekata bio vanzemaljskog porekla.

Četvtri oboreni objekat za 8 dana

To je bio četvrti objekat oboren iznad Severne Amerike u posljednjih nedelju dana, saopštila je guvernerka Mičigena Grečen Vitmer.

Neidentifikovani objekat na velikoj nadmorskoj visini bio je treći koji su oborili američki i kanadski borbeni avioni, nakon objekta veličine malog automobila u petak na obali Aljaske i leteceg objekta iznad Jukona u Kanadi u subotu.

Veliki balon za koji je Peking priznao da pripada Kini oboren je kod obala Južne Karoline 4. februara.

Lider demokratske većine u Senatu Čak Šumer izjavio je u nedelju za televiziju Ej-Bi-Si da američki zvaničnici za nacionalnu bezbjednost misle da su objekti koji su oboreni iznad Aljaske i Kanade bili baloni., prenosi Blic.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu