Politika

"MONTIRAN PROCES" Glamočak optužio banjalučku policiju da vodi hajku protiv njega

Saopštenje PU Banjaluka o tome da sam oštetio lovačko udruženje „Uzlomac“ za više od 45.000 maraka je pokušaj montiranja politički motivisanog sudskog postupka protiv mene kao poslanika u NSRS, a zbog moje opozicione poslaničke aktivnosti .

"MONTIRAN PROCES" Glamočak optužio   banjalučku policiju da vodi hajku protiv njega
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Poručio je ovo danas poslanik poslanik SDS u Narodnoj skupštini Republike Srpske Nedeljko Glamočak reagujući na jučerašnju informaciju da je PU Banjaluka protiv njega podnijela izvještaj zbog krivičnog djela zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja.

– Haranga protiv mene je pokrenuta kada sam se suprotstavio namjeri moćnika iz SNSD u Кotor Varošu da ugase Lovačko udruženje “Uzlomac” Кotor Varoš koje postoji već 100 godina – kaže Glamočak.

On ističe da su svi iznosi navedeni u Izvještaju da je on otuđio, ustvari ukupni troškovi koje je Udruženje imalo u četiri godine svojih aktivnosti i rada.

– Postavlja se pitanje kako sam onda ja ostvario korist ako sva roba iz nabavki isporučena Udruženju i svi računi uredno evidentirani u računovodstvu Udruženja i kod dobavljača robe, zatim su plaćani, a svake godine završni račun Udruženja je dostavljan u APIF i Statistici – ističe Glamočak.

On kaže da se radi o ukupnim troškovi goriva, građevinskog materijala, opreme, hrane i pića koje je Udruženje za četiri godine utrošilo na svoje aktivnosti i izgradnju lovnih objekata.

– Između ostalog, izgrađene su dvije lovačke kuće od čvrsto zidanog materijala u lovištu Кobas i Vigošti, veći broj čeka, nadstrešnica, zasjeda, solila i hranilica… Gorivo nije sipano drugim licima nego lovcima koji su u izvođenu radova koristili svoje mašine, kamione, traktore, bagere, auta motorne pile mješalice, agregate i slično – tvrdi Glamočak.

On ističe da su u ovaj iznos uračunali i drvenu montažnu čeka od oko 5.000 KM, koju su lovci po programu Ministarstva preko Lovačkog saveza morali preuzeti od preduzeća sa Pala, a Lovački savez je ugovarao cijenu za ove čeke za sva lovačka društva u Republici Srpskoj.

– Nama je ispostavljena faktura, plus smo morali platiti i prevoz kamionom sa Pala do Кotor Varoša te troškove utovara istovara i montaže ove čeke u lovištu pomoću bagera – pojašnjava Glamočak.

Pročitajte još

On ističe da je Udruženje svake godine imalo i svoje manifestacije kojom prilikom je spreman lovački ručak za sve učesnike.

– U aprilu, za Skupštinu Udruženja, spremali smo ručak za oko 100 lovaca, u oktobru zborovanje svih lovaca Udruženja i ručak za oko 300 lovaca, u januaru Međunarodni damski lov ručak za oko 1000 lovaca. Ako je 1.000 ljudi ručalo, kakvu sam samo ja imao korist izuzev ručka pošto sam i ja ručao sa njima, kao i svi drugi koji montiraju ovaj proces. Tu je i otvor lova dva puta godišnje u svakoj sekciji, troškovi prebrojavanja divljači, sijanja usjeva za divljač, zatim učešće na manifestacijama Кotorvaroška kotlićijada, sajam domaće kuhinje, sajam lova u Banjaluci, učešća u uzajamnim manifestacijama i posjetama prijateljskih udruženja i slično – naveo je Glamočak.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu