Kultura

Muzičko putovanje za sve generacije: Škola pjevanja i edukacije pjevača „Mala pjevačka akademija“ od 1. oktobra

U Banjaluci od 1. oktobra počinje sa radom Škola pjevanja i edukacije pjevača „Mala pjevačka akademija“.

Muzičko putovanje za sve generacije: Škola pjevanja i edukacije pjevača „Mala pjevačka akademija“ od 1. oktobra
FOTO MPA/RAS SRBIJA

Jedan od snivača škole je Nemanja Mihajlović, kompozitor i muzički producent najpopularnijeg muzičkog šou programa „Pinkove zvjezdice“.

Radeći na TV formatu „Pinkove zvjezdice“ i kroz saradnju sa mnogim festivalima i manifestacijama u regionu, upoznao sam puno talentovane djece i mladih. Često od mene traže savjete, kao i preporuke za privatne profesore ili škole pjevanja. Takvih slučajeva ima upravo i u Banjaluci. S obzirom na to da sam i privatno vezan za ovaj grad, došao sam na ideju sa mojim bliskim prijateljima da otvorimo školu pjevanja i pomognemo svim mladim ljudima koji imaju želju da se bave ovim pozivom – objašnjava Mihajlović.

Audicija će, prema njegovim riječima, biti organizovana 30. septembra, a za ovu priliku potencijalni budući polaznici treba da pripreme, prije svega, „puno pozitivne energije, osmijeha, želje za pjevanjem i na kraju jednu pjesmu po izboru, bez muzičke pratnje“.

– Testiraćemo polaznicima sluh, osjećaj za ritam i estetiku pjevanja. Što se uzrasta tiče, u školu pjevanja mogu doći svi od 7 do 77 godina. Pored škole, imamo i muzičku radionicu za najmlađe, od tri do šest godina – rekao je Mihajlović.

Rad u grupi

Ovakav tip škole, ističe on, inače ne postoji u Banjaluci.

– Časovi će pretežno biti grupni – u grupi do 10 polaznika. Pozitivne strane takvog načina rada su socijalizacija, druženje, učenje na tuđim primjerima, buđenje takmičarskog i timskog duha. Pored časova pjevanja (tehnika i pop pjevanje), polaznici će imati i časove edukacije pjevača iz oblasti muzičke produkcije, scenskog i medijskog nastupa, muzičke teorije… Osim časova, naša škola pruža i mogućnost prijavljivanja na pjevačka takmičenja, muzičke festivale, javne nastupe, snimanja kavera, snimanje autorskih pjesama… U tim slučajevima polaznicima će se pružiti i mogućnost individualne nastave – navodi Mihajlović.

Stipendije

Škola, dodaje on, ima dva nivoa: početni (tri mjeseca) i napredni.

– Po završetku početnog nivoa, za koji jasan mjesečni plan i program roditelji dobijaju na prvom roditeljskom sastanku, polaznici na završnom koncertu dobijaju diplome kojima se stiče mogućnost upisa na napredni nivo. Takođe, na kraju početnog nivoa svaki polaznik dobiće gratis snimanje kavera. Najboljem polazniku generacije na završnoj manifestaciji biće uručena tromjesečna stipendija za napredni nivo – rekao je Mihajlović.

On je naglasio da „ne postoji određen broj stipendija, već će komisija sačinjena od strane osnivača i predavača procijeniti po svojim kriterijumima ko treba da dobije stipendiju“, ali da će odmah na početku biti dodijeljena minimum jedna.

– Sa našim polaznicima najviše će se družiti naši predavači Marko Cvijić, Karolina Mihajlović i Jelena Šukalo. Oni su, prije svega, divni ljudi i pedagozi, kao i dokazani profesionalci sa iskustvom i završenom muzičkom akademijom. Takođe, očekivaćemo i razne gostujuće predavače iz svijeta muzike i medija – naveo je Mihajlović.

Prevoz do škole i nazad

Djeca koja budu polaznici škole, a budu dolazila iz udaljenijih naselja, imaće obezbijeđen i prevoz od kuće do škole, po simboličnoj cijeni, uz dogovor sa roditeljima.

– U našem timu angažovan je i vozač koji će biti zadužen da razvozi djecu na relaciji kuća – „Mala pjevačka akademija“ – kuća. To će važiti i za djecu iz grada, ako roditelji nisu u mogućnosti da ih dovedu na čas. Sve će se raditi u dogovoru sa roditeljima – poručio je Nemanja Mihajlović.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu