Zajedno sa Neškovićem manifestaciji je prisustvovao predsjednik Udruženja matice, dijaspore, Srba u regionu i prijatelja Srbije “Koreni” Stojan Stevanović koji živi i radi u Švajcarskoj a rodom je iz opštine Lopare.
Nešković je izrazio zadovoljstvo što je imao priliku da se upozna sa ovako važnim temama koje su obrađene uz učešće vodećih eksperata iz Srbije i inostranstva.



-Tokom razgovora u panelima saznali smo više detalja o projektima koji su trenutno u Srbiji u toku, kao i načinu pripremanja dokumenata javnih politika i planovima za budućnost-rekao je Nešković.
“Podrška unapređenju energetske efikasnosti u domaćinstvima”, Nešković je izdvojio kao jednu od najvažnijih tema za građane.
– Potreba za štednjom energije toliko je važna, a održiv energetski sektor koji pruža sigurno snabdijevanje je jedan od osnovnih preduslova za dostojan život – dodao je Nešković.
Tokom današnje manifestacije, između ostalih, Nešković se sastao i sa načelnikom Južnobačkog upravnog okruga Republike Srbije Milanom Novakovićem.
Ovu dvodnevnu manifestaciju koja je okupila stručnjake iz Srbije, regiona i Velike Britanije otvorila je potpredsjednica Vlade Srbije, ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu