Naveli su da ekipe zimske službe vrše preventivno posipanje puteva i ulica abrazivnim materijalom i solju radi sprečavanja poledice na svim područjima, a naročito na brdskim seoskim područjima.
Napominjemu da je Republički hidrometeorološki zavod izdao upozorenje za period od 25. do 27. februara zbog najavljenog zahlađenja, snježnih padavina i jakog do olujnog vjetra.
Iz Odjeljenja za saobraćaj i puteve podsjetili su da je grad podijeljen na 14 područja, koja se čiste tokom zime, odnosno šest gradskih i osam seoskih.
Ove sezone izvršena je modernizacija, te je u vozila zimske službe uveden je sistem za praćenje – GPS, kako bismo u svakom trenutku imali uvid, gdje se vozila nalaze.
Kako su rekli, preduzeća zadužena za čišćenje će dati najefikasniji odgovor, ali svakako je potrebno da privredni subjekti i građani sarađuju i ispune svoje obaveze, te da u slučaju padavina na propisan način raščiste ulaze u svoje objekte.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu