Svijet

Bik-ajkule napravile dramu na plaži: Napale delfina u blizini obale, kupači se našli na licu mjesta (VIDEO)

Nakon što su ajkule napale delfina u blizini obale u Sidneju, spasioci su rastjerali kupače i surfere.

velika bijela ajkula
FOTO: FOTO: GRUNGE/YOUTUBE/SCREENSHOT

Jedan od očevidaca rekao je da je ajkula bila dugačka bar tri metra i da se ustremila na delfina, tako da nije ni obraćala pažnju na ljude.

Bik-ajkule (ajkule zambezi) napale su delfina u subotu ujutru kod plaže Šeli u blizini Menlija, saopštili su spasioci Novog Južnog Velsa.

Kako su naveli u saopštenju, dron je utvrdio da u tom području ima više ajkula, zbog čega su plaže zatvorene.

Snimci koji su napravljeni dronom, a koje su spasioci objavili, pokazuju najmanje dve ajkule i delfina koji je plivao sa vidljivim povredama na repu i boku.

Delfin je kasnije uginuo.

https://twitter.com/9NewsSyd/status/1616562395534753792?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1616562395534753792%7Ctwgr%5E4f442624fa0103e1ecb259373f2d6195179421ef%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.b92.net%2Fzivot%2Fvesti.php%3Fyyyy%3D2023mm%3D01dd%3D21nav_id%3D2277556

Svjedok napada Emili Peterson rekla je za medije da je jedna od ajkula bila duga oko tri metra.

– Oko 20 metara od obale vidjela sam delfina kako pliva i sjenku sa desne strane. Okrenula sam se na drugu stranu i vidjela bik-ajkulu dugačku tri metra, ali nije čak ni gledala u mene, samo je išla na delfina – rekla je Petersonova.

Džols Farel, potpredsjednica Organizacije za spasavanje i istraživanje kitova u Australiji, rekla je da se pretpostavlja da se delfin u startu nije osjećao dobro i da je zato prišao obali, što je i privuklo ajkule.

Pročitajte još

Rijetki su fatalni napadi ajkula na ljude u Sidneju.

U februaru prošle godine, čovjek je poginuo u blizini plaže Litl bej na jugoistoku grada, u prvom fatalnom ničim izazvanom napadu ajkule u Sidneju od 1963. godine, prenosi B92.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu