Hronika

Hapšenje u Kotor Varošu: Pijan pretukao sugrađanina, pa mu ovaj prijetio lovačkom puškom

Policijski službenici Policijske stanice Kotor Varoš, danas, su obavili kriminalističku obradu A.S. iz Kotor Varoši, zbog sumnje da je počinio krivična djela ugrožavanje sigurnosti i nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija.

Hapšenje u Kotor Varošu: Pijan pretukao sugrađanina, pa mu ovaj prijetio lovačkom puškom
FOTO: SNEŽANA KRSTIĆ/RAS SRBIJA

I protiv A.B. podnijeli su izvještaj zbog počinjenog prekršaja tuča i fizički napad, saopšteno je iz Policijske uprave Banjaluka.

Dodaju da je juče oko 17.55 Policijskoj stanici Kotor Varoš, prijavljeno da je u ugostiteljskom objektu u Kotor Varoši, narušen javni red i mir tučom A.S. i A.B.

Policija je utvrdila da je A.B. fizički napao A.S, koji se nakon toga udaljio iz lokala, a zatim vratio sa lovačkom puškom kojom je pretio A.B.

Pročitajte još

Osumnjičeni A.B. je alkotestiran i utvrđeno je da je u krvi imao više od 2,1 promil alkohola. Pronađen je i A.S. koji je takođe uhapšen, a utvrđeno je da je takođe bio pijan sa 1, 6 promila alkohola.

Prilikom hapšenja od A.S. su oduzete lovačka i automatska puška i četiri komada municije.

Na osnovu naredbe Osnovnog suda u Kotor Varoši, uz prethodnu saglasnost dežurnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, obavljen je pretres porodične kuće  i drugih objekata koje koristi A.S. kojom prilikom su pronađena i uz potvrdu oduzeta 22 komada municije.

O svemu navedenom obaviješten je dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka koji je naložio da se nakon kompletiranja i dokumentovanja predmeta protiv A.S. dostavi izvještaj o počinjenim krivičnim djelima u redovnoj proceduri.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu