Društvo

"ZA ŽIVOT ŽENA" Koordinatorka "Sigurne kuće" poručila da se zaposlenjem prekida začarani krug nasilja

Sigurna kuća ne pruža samo smještaj, hranu i higijenu u početnim trenucima kada se prijavi nasilje, već omogućava stručnu pomoć i podršku osobama koje su ga pretrpjele, izjavila je koordinatorka "Sigurne kuće" u Banjaluci Amela Bašić Tomić.

žena pokazuje bedž s natpisom "Stop nasilju nad ženama"
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Bašić Tomićeva je istakla da je potrebno da se korisnicama Sigurne kuće obezbijedi posao koji ima adekvatna primanja kako bi se pokrili životni troškovi.

– Zaposlenjem se prekida začarani krug nasilja. Ove godine smo poslali pismo na 72 adrese u kojem pozivamo poslodavce da zaposle barem jednu korisnicu Sigurne kuće – rekla je Bašić Tomićeva.

Ona je poručila da svi treba da odreaguju kada čuju da neko trpi nasilje.

– To nasilje se mora prijaviti i potrebno je da se pomogne osobama koje to preživljavaju – kazala je Bašić Tomićeva.

Pročitajte još

Grad Banjaluka, zajedno sa relevantnim udruženjima i organizacijama, i ove godine povodom obilježavanja Međunarodnog dana žena, provodi kampanju “Za život žena” koja je počela juče i trajaće sve do 26. marta.

Kao osnovni motiv kampanje na bedževima, koje u svojoj radionici izrađuju upravo štićenice Sigurne kuće, izabran je lik žene, piše RTRS.

– Lik žene na bedžu predstavlja pobjednicu jer su sve žene koje su prijavile nasilje i započele samostalan život naše pobjednice. Јako je teško započeti novi život, bez nasilja, i odgovoriti na sve izazove, pogotovo ako imaju djecu – naglasila je Bašić Tomićeva.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu