Uhapšeni su S. M. (28) i H. Z. (33) iz Sarajeva koji se sumnjiče da su počinili krivično djelo neovlaštene proizvodnje i prometa opojnih droga i neovlašteno držanje oružja – kazala je Novalić.
Izvršen pretres u dva objekta
Dodala je da je na području Opštine Centar izvršen pretres u dva objekta i dva putnička motorna vozila.
Tom prilikom u jednom vozilu je pronađena automatska puška, određena količina municije, a zaplijenjena je i veća količina praškaste materije koja asocira na drogu spid.
Uhapšeni su predati u prostorije za zadržavanje MUP Kantona Sarajevo.
Akcija je provedena po naredbama dežurnog tužioca Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu.
Ranije osuđivan zbog razbojništva
Nezvanično se saznaje da je jedan od uhapšenih Haris Zuko koji je ranije osuđivan zbog razbojništva.
Zuko je, podsjetimo, bio obuhvaćen optužnicom u predmetu “Orka”, odnosno, nalazio se u grupi od 12 optuženih za organizovani kriminal u vezi s razbojništvom i teškim krađama, piše Avaz.
Sklopio je sporazum o priznanju krivice s Tužilaštvom, te mu je zbog pljačke bankomata u Hadžićima izrečena zatvorska kazna u trajanju od godinu koju je zamijenio za novčanu u iznosu od 30.000 KM.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu