On je rekao da bi pogoršanje američkih veza sa Rijadom bilo greška u smislu nacionalne bezbjednosti i ne bi promijenilo stvari u Saudijskoj Arabiji.
-Ubistvo saudijskog novinara Džamala Kašogija u Turskoj izazvalo je gomilu reakcija i među političarima i u medijima. I pored toga, pogoršanje odnosa Rijada i Vašingtona predstavljalo bi veliku grešku za nacionalnu bezbjednost i SAD i njenih saveznika rekao je Pompeo.
U međuvremenu, predsjednik američkog Predstavničkog doma Pol Rajan rekao je danas da je zatražio od administracije predsjednika Donalda Trampa da informiše Kongres o ubistvu saudijskog novinara Džamala Kašogija u narednih sedmicu ili dvije.
-To je veoma važno zbog moralne jasnoće cijelog slučaja i pitanja odgovornosti – rekao je Rajan novinarima.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.