Na samom vrhu ove kriminalne organizacije bili su Milorad Ulemek Legija, Dušan Spasojević Šiptar i Mile Luković Kum, a odmah ispod njih bio je Vladimir Milisavljević, zvani Budala.
Mnogi su očekivali da upravo Milisavljević bude jedan od privih Zemunaca koji će biti uhapšen. Ne samo da se to nije dogodilo, već se desilo potpuno suprotno! Toliko se dobro skrivao da su ga svi zaboravili.

O Budali ni riječi do 2006. godine, izbjegao atentat
Njegovo ime prvi put poslije atentata spomenuto je kada su se u novembru 2006. godine pojavile informacije da mu je spreman atentat u Zagrebu, i da je tada izbjegao likvidaciju eksplozivom u Zagrebu. Tada su u prestonici Hrvatske uhapšeni Nikola Vein i Tibor Fur, koji su Milisavljeviću spremali eksploziv, navodno, za osvetu zbog smrti Surčinca Zorana Šijana. Vein je hrvatskoj policiji rekao da mu je eksploziv dostavio izvjesni Slobodan Marković iz Srbije.
Uslijedilo je zatišje, a onda se ime Milisavljevića pojavilo prije hapšenja Sretka Kalinića i Miloša Simovića u Zagrebu. Tamošnja štampa je još tada naširoko pisala da se Milisavljević nalazi u Hrvatskoj. Milisavljevića je dodatno teško bilo pratiti godinama, jer nije imao stalnu partnerku. Zanimljivo je to da je, po hapšenju Kalinića i Simovića, Vlada Budala postao “najpametniji” pripadnik klana, jer je posljednji ostao na slobodi. A to je i potrajalo.
“Najinteligentniji član Zemunaca”
Mnogim Zemuncima policija je ušla u trag prateći žene, međutim, sa Vladom to nije nikako išlo, pa je svima pokazao da je daleko od budale. Za sedam godina bjekstva Milisavljević je “viđan” u gotovo svim državama regiona, pa čak i u rodnom gradu. Znalo se da je potpuno promijenio lični opis. Nosio je džins, imao bradicu, djelovao naivno, poput studenta koji dolazi u veliki grad.
– On je definitivno i prije bio najinteligentniji član klana iz Šilerove i o njemu se zapravo najmanje zna, jer se, za razliku od ostalih, nikad nije eksponirao. Svojevremeno je studirao i govori više svjetskih jezika, zbog čega se vrlo dobro snalazi u kojoj god sredini da se nađe. Dobitna formula za uspješno skrivanje je i njegov trenutni izgled i ponašanje, koji su sve prije nego upadljivi. Sada je sasvim jasno da je on jedini živi bjegunac, a da su Ninoslav Konstantinović i Milan Jurišić odavno likvidirani – navodio je 2012. godine izvor iz policije.
Zašto “Budala”
Zanimljiva je i priča o tome kako je dobio nadimak Budala. Godinama se pričalo da je završio fakultet, što u kriminalnim krugovima ima prizvuk budale. Studiranje i obrazovanje u podzemlju se smatra besmislenim. Međutim, ne postoje potvrde da je Milisavljević stvarno završio fakultet, ali je izvjesno da je imao indeks jednog fakulteta, što je bilo dovoljno da ga proglase budalom.
Vladimir Milisavljević rođen je 1976. godine u Zemunu. Istina koju otkriva njegov dosije glasi: Vlada Budala nema završen fakultet već mašinsko-tehničku školu. U evidenciji nema informacije da je bilo kada studirao, mada je činjenica da se on hvalio posjedovanjem indeksa, što ne mora da znači da je bilo kada ušao na fakultet.
Dok je bio vrlo mlad, umio je da napravi nevjerovatne gluposti, ali da i pristane da za vođu klana Dušana Spasojevića uradi takve ludosti na koje drugi nisu smjeli ni da pomisle. U međuvremenu je njegovao imidž dobrog, načitanog dečka iz komšiluka.
Uhapšen 2012. godine kao “Crvenperka”
Milisavljević je, podsjetimo, uhapšen 2012. godine u Valensiji, zajedno sa Lukom Bojovićem, Sinišom Petrićem Zenicom i sa još nekoliko pripadnika grupe, bliske Zemuncima.
Interesantno je da srpska policija i službe jedno vrijeme nisu imale nikakvu informaciju o Vladi Budali, pa čak ni da li je živ. Sumnjalo se da je samljeven zajedno sa Jurišićem, zakopan sa Konstantinovićem ili potpuno odmetnut u Australiji.
Ipak, putem operativne obrade u jednom trenutku uletio je podatak o Crvenperki, kako su ga u ostatku klana očigledno zvali kada je njegov karakterističan nadimak postao lako prepoznatljiv.
Nadimak Crvenperka dobio je kada se pojavio u nekom finom crvenom džemperu na mafijaškom okupljanju dok je ostatak ekipe bio u kožnjacima i trenerkama. Podatak o živom Crvenperki bio je dovoljan policiji da nastavi ciljanu potragu. Ciljana potraga bila je otežana činjenicom da se Milisavljević dočepao dokumenata splitskog beskućnika Marijana Barišića i najvjerovatnije kratko vrijeme skrivanja živio kao socijalni slučaj, te ovaj istiniti nesrećnik sa hrvatskog primorja nije mogao da dobije dokumenta i obrok iz narodne kuhinje jer je neko već koristio njegova dokumenta za bijeg.
Bijeg Zemunaca, ali i učestvovanje u ubistvima klana, koja su se nastavila i poslije akcije “Sablja”, predstavljali su “Survivor”, ili igru smrti. Milisavljević se pokazao kao najpametniji jer je skoro devet godina bio u bijegu, piše Telegraf.
Milisavljević je 18. januara 2008. osuđen na 40 godina zatvora za učestvovanje u ubistvima, otmicama i terorističkim djelima, odnosno da je ta djela počinio kao pripadnik Zemunskog klana.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu